| Gam3rYT a întrebat:

Care placa este mai bună im gaming?
GTX 750 TI 2GB GDDR5 128BIT
AMD RADEON HD 7950 3GB 384BIT GDDR5.
Vreau sa stiu si daca pot rula jocuri gen far cry primul, the division etc.
Funda.

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

7950 e usor mai rapida dar consuma foarte mult comparativ si se si incalzeste tare. Cel mai probabil o sa iti trebuie si o sursa noua, daca nu ai ceva capabil. Oricum, si 750 Ti-ul e cam depasit de-acum (o am pe a mea de vreo doi ani si ceva), asa ca mai bine te uiti la ceva mai nou.

| CPAElites a răspuns:

Mai bine te uiti dupa GTX 950 e mai performanta decat cele doua placi video.

| Gonrax a răspuns:

Cu ambele plăci video poți rula far cry 3 (asta sigur) și poate și far cry 4 cu multe fps, dacă ai procesor bun.

| AlexDFY a răspuns:

Strange bani si cumpara ceva mai bun, nu o sa regreti

| HandaSei a răspuns:

Deși este puțin mai veche și consumă ceva mai mult... ca performanță totuși câștigă HD 7950!
Și da, vei putea rula pe ea jocuri destul de noi, pe mediu, sau chiar hight în condiții acceptabile! ^.^