| eckoz22 a întrebat:

Care placa video are o performanta mai mare in GAMING dintre urmatoarele doua pe un monitor de rezolutie 1280x1024? http://www.emag.ro/......DG8CXBBBM/ sau http://www.emag.ro/......N94XBBBM/. Sistemul meu are un procesor AMD FX 8350 si 12gb ram.

6 răspunsuri:
| eckoz22 explică:

As vrea o comparatie care sa nu aiba in vedere OC, ci asa cum sunt ele din fabrica.

| Gabi05 a răspuns (pentru eckoz22):

Niciuna.Pe monitorul tau nu ai nevoie de placa video perormanta ci de pricesor bun.

Daca iei una din placilea alea sa fi sigur ca vei folosi 40% din puterea lor.

Mai bine uitete la un gtx660 sau un hd7850.
Apropo si gtx660 si hd7850 sunt prea mult pentru monitoul tau.

| eckoz22 explică (pentru Gabi05):

Intrebarea mea a fost care dintre ele este mai performanta in gaming, nu daca este prea buna pentru monitorul meu.

| sltlp a răspuns (pentru eckoz22):

Pai conteaza si monitorul. Trebuie sa fie echilibrat.
Dintre cele doua, sunt aproape egale(depinde de jocuri), insa mergi pe nVIDIA. E mai noua si consuma mai putin.

| Gabi05 a răspuns (pentru eckoz22):

Atunci gtx760 e putin mai buna.
Dar nu intelegi ca rezolutia monitorului va limita placa la 40% din puterea ei.

Daca vrei sa dai banii degeaba atunci nai decat.