| putrack a întrebat:

Care stie un joc fain de strategie gen Men of War sau company of heroes, va rog frumos spuneti-mi niste jocuri. Dau Fundita

Răspuns Câştigător
| PunisheR01 a răspuns:

Theatre of War 3 Korea 1950
Theatre of War 2 Africa sau Korea ( care vrei tu ) 1943
Age of Empires I, II sau III ( iti recomand III )
Faces of War ( e exact exact ca Men of War numai ca are alte misiuni si putin mai modificat, in rest e ca Men of war poti sa conduci tu oamenii sau tancul sau strategic, depinde cum vrei )
Codename Panzers Phase One
Codename Panzers Phase Two
Toata seria Total War:
Rome: Total War
Empire Total War si mai gasesti pe site-ul lor

Si daca iti plac cele istorice, este un joc Mount and Blades Warband sau Napoleonic War care iti creezi un caracter, nu e strategie, ci shooter
Warband e cu sabii, arcasi si din astea ( batalii medievale ) Si Napoleonic War e cu arme, pe vremea lui Napoleon, e fascinant jocul

Sper ca te-am ajutat, Funda?big grin

3 răspunsuri:
| adrian50 a răspuns:

Scrie asa pe sait:
hammermt2.servegame.com

| putrack explică:

Scuze frate dar asta nu e un joc de strategie esti deja...

| flavyusflavy12 a răspuns:

Wartune,empire...