| Kidd77 a întrebat:

Cat m-ar costa un upgrade la placa video Intel graphics hd?
Am:
I3-380M
Intel Hd graphics
15.6 HD (1336x768) LED LCD
4GB DDR3 Memory
500GB HDD

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in start->run-> scrie devmgmt.msc (enter) apoi dublu click pe Display Adapters, sub el iti apare driverul Mobile Intel Series Express Chipset Family pe care dai dublu click si apoi sus pe tabul Driver -> actualizare driver.

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce upgrade vrei sa faci daca ai o placa video incorporata in placa de baza? Daca ai laptop nu poti sa faci upgrade! Daca ai pc, trebuie sa-ti cumperi placa video cu cca 700 de lei, una buna.

| Kidd77 explică (pentru neluL):

Am laptop si am auzit ca la placa video integrala nu poti s-o schimb doar sa o upgradezi sa fie mai buna e adevarat?

| neluL a răspuns (pentru Kidd77):

Upgrade inseamna sa cumperi alta mai buna si nu poti! Eventual poti sa-i descarci si instalezi ultimul driver pentru un plus de performanta.

| Kidd77 explică (pentru neluL):

Deci nu exita nici o cale sa o fac mai buna pentru ca e intregrlaa caam vazut Intel grhaphics HD 3000-4000.

| Kidd77 explică (pentru neluL):

SI DE UN pot lua upgrade la direver fara sa ceara ceva cod?

| Kidd77 explică (pentru neluL):

Si ma poti ajuta cu cv
Pe dekopt mi-a aparut o segeata verede
si nu pot sa schimb
am schimbat si imagine si nimica

| neluL a răspuns (pentru Kidd77):

Fa-mi un print screen la desktop sa vad si eu ce ti-a aparut!

CUM FACI UN PRINT SCREEN? Te duci la pagina respectiva si apesi tasta PrtScr sau Print sau End (dreapta sus)apoi deschizi Paint si dai ''Lipire''(sau Ctrl + V ) ->o sa-ti apara pagina acolo->dupa care o salvezi in format jpg sau png. Daca ai windows 7 mai ai si varianta unui mic program care il ai deja preinstalat ->SNIPPINGTOOL (il cauti in START). Acum pentru a obtine si un link pentru pagina respectiva incarci acea poza aici http://imgur.com/ si dupa incarcare iti va rezulta cateva linkuri (tu il copiezi pe al doilea din stanga sus -> Direct Link (email & IM)) si il postezi unde vrei tu (daca vrei sa arati poza cuiva ii trimiti acel link)

| Kidd77 explică (pentru neluL):

Am inchis pc si cand l-am deschis nu er dar mersi inca odatahappy

| neluL a răspuns (pentru Kidd77):

Cu placere! bye, bye wave

| neluL a răspuns (pentru Kidd77):

Intra in start->run-> scrie devmgmt.msc (enter) apoi dublu click pe Display Adapters, sub el iti apare driverul Mobile Intel Series Express Chipset Family pe care dai dublu click si apoi sus pe tabul Driver -> actualizare driver.