| buzucan a răspuns:

Eu as merge pe cea cu GDDR5

| Hitback a răspuns:

Daca ar fi sa aleg dintre astea 3 as merge pe amdul ala r7. Daca ar fi sa aleg altceva macar un gtx
http://m.emag.ro/......EBYNKBBBM/

Asta ar fi demential. Evident ca e mai scump dar mult peste celelalte.

| florincreatoruldevideoclipuri explică (pentru Hitback):

Mersi ca mi-ai aratat GTX-ul, chiar daca nu ma interesa.Totusi vreau sa te intreb ceva: s-ar merita sa iau unul din R7-urile alea?
Adica eu as zice ca un GeForce 730 ar fi calumea...Adica m-ai am un laptop cu 16GB RAM GeForce GT750 si Procesor i7 si 1TB si imi merg jocurile perfect.Este o diferenta MARE sau IMENSA dintre 730 si 750?

| Hitback a răspuns (pentru florincreatoruldevideoclipuri):

730 e mult mai slab ca ce ai tu. Diferenta e sesizabila.

| Denisa983 a răspuns:

Cred ca aici te pot ajuta deoarece si eu am fost gamerita. Eu as alege Placa video Gigabyte AMD Radeon R7 250, 2048MB, DDR3, 128 bit, DVI, HDMI, VGA chiar daca e mai scumpa. Are un prieten si e foarte buna. Bafta!