| A0kAnGeL a întrebat:

Ce bonus trebuie contra Vrajitore/Dragon/General si Azrael pe Metin2? Cine imi spune

Răspuns Câştigător
| MaryusCatalyn99 a răspuns:

Salut!
Pai pentru a bate generalul / vrajitoarea si dragonul iti trebuie pe iteme urmatoarele bonusuri, depinde de metin eu iti voi da o idee.
Casca : 20 diavol si regenerare pv 30% si evitarea atacului cu sageti 10-15%.
Armura:max pv 2K, 10% reflectare atac corporal si sagety 10-15%.
cizme de lv 29 : 2k pv, 10% critica, si sagety 10-15 % daca intra.
scut lv 61 (int12, putere12, dex12, ) depinde ce caracter esti, 20 diavol si necunostinta.
bratara lacrima neaparat :1k-2k pv, 10 % patrundere si 20 diavol.
colier lacrima: 1k pv -2k pv, 10% critica, rezistenta sageti 10-15%.
cercei abanos(war), de cristal(ninja) sau lacrima(sura) depinde de caracter: 20 diavol, 15 % sageti.
arma ( otravita, clopot orhidee, manie, sau sabie leu pgm 40+ si 20 diavol daca intra si critica e perfect.
Aceste bonusuri pe iteme...+ un buffer de lv tau cu int full si critika + diavol si magie.
Azrael nu stiu ce bns trebuie cred ca vampiri full, critica si patrunz + int, putere sau dex depinde de caracter + buff ( nu neaparat).
Pentru toti acesti Bossi poti folosi un glob de transformare de regula paianjen sau salbatic dezvoltat.
Sper ca te-am ajutat mult!
Funda?

| Grigore_Andrei_2000 a răspuns (pentru MaryusCatalyn99):

Da pentru un cont farm ce bonusuri sa pun pe iteme?

2 răspunsuri:
| MaybeSomeone a răspuns:

Pentru cei ce mai dau de intrebare; Cum am fost si eu; Sagetile sunt inutile la Yonghan, Vrajitoare respectiv dragon laughing. Yonghan si Dragonul, isi spawneaza Capitani, la care iti trebuie Fulgere.

Daca vreti sa bateti repede Generalul ( si mai sunteti cu cineva ) Va recomand niste iteme, pe care le foloseste Awake; Ideea in sine este ca nu o sa fiti afectati, o sa dati dmg, si e mai usor sa-l tineti pe loc. ( mai ales ca nu o sa foloseasca skillurile)

Papucii ( preferabil quilin pentru blocarea atacului corporal ) - Max pv, Blocare, Critica, bonus aleatoriu.

Coif ( de 60, tot pentru blocare atac corporal ) - Vampiri, Diavol, Foc, Fulgere, Bonus aleatoriu

Otel - Absorbtie pv, Fulgere, Max pv, bonusuri aleatorii.

Scut - Imun corporal, Diavol, Imun necunostinta, Bonusuri aleatorii

Bratara - Diavol, fulgere, magie, pv, patrundere.

Cercei (recomand abanosii ) - Diavol, otrava / Fara ( sau 2 perechi in caz ca sunteti pe un pvm, si nu vreti sa-si mai regenereze HP, nu sa-l omorati direct ca pe pvp-pvm), sabie

Colier - Pv, blocare, critica, sabie, bonus aleatoriu.

Sper ca e util. Daca stati sa analizati, tot acest set ofera urmatoarele :

- Absorbtie pv
- Blocare general
- Aparari contra capitanilor ( hardcore )