| CosminSM a întrebat:

Ce jocuri imi merge pe placa video NVIDIA Geforce 9500 GT, CPU Intel Celeron 2. 20Ghz, ram 2.1gb?
Placa video are shaders models 4.0, memorie1.6GB,hardware t&l si 3D.
Windows XP

20 răspunsuri:
| RockaruL a răspuns:

Jocurile "iti merge":
Max Payne
Max Payne 2
Serious Sam: The First Encounter
Serious Sam: The Second Encounter
Doom 1
Doom 2
Doom 3
GTA 3
Medal of Honor-urile mai vechi
Need for Speed-urile mai vechi
Counter Strike
etc.

| CosminSM explică (pentru RockaruL):

Astea imi mergea inainte sa-mi iau placa video.Si le-am terminat. laughing

| ErrorFound a răspuns:

Tot ce e pana in 2010. Chiar 2011. Uite aici:http://www.game-debate.com/games/index.php?year=2011
http://www.game-debate.com/games/index.php?year=2010
Daca iti stii configuratia intri pe pagina jocului care-ti place si poti sa-ti testezi sistemul putin mai jos.
Cred ca te descurci. Uite aici un exemplu facut de mine cu sistemul tau:
http://www.game-debate.com/....../index.php

| anonimguy3 a răspuns:

Rabla de pc si placa video la fel jocuri pana in 2009 sau 2010 maxim.
Uite comparative intre placa ta video si a mea:
http://www.game-debate.com/....../index.php

| CosminSM explică (pentru anonimguy3):

Rabla i-auzi laughing, imi merge toate aproximativ din 2011 si 2012.Problema e cpu ca e putin.

| RockaruL a răspuns (pentru anonimguy3):

Omul a vrut sa il ajuti nu sa te dai mare in fata lui. Uite si comparatie intre a placa mea si a ta. Cine are PC rabla acum?
http://www.game-debate.com/....../index.php

| anonimguy3 a răspuns (pentru RockaruL):

De *** mea tu nu vezi intre ce placi faci tu comparative un hd 6570 si gt 220 e o diferenta mare intre ce am comparat eu era cu 3 serii mai mare a mea decat a lui a ta e cu vreo 5 serii chiar 6 peste taci in *** ca tu nu stii nici sa compari, si eu I-am aratat o diferenta nu m-am dat mare de...

| anonimguy3 a răspuns (pentru RockaruL):

Uite aici comparative intre a ta si placa care o sa mi-o iau peste 2 luni a cui mai e rabla?

| RockaruL a răspuns (pentru anonimguy3):

Ce nu stiu prietene sa compar? Eu ti-am aratat doar ca sa nu te mai dai mare *** pe net. Si ce daca e cu 5 serii mai mare? Asta-i placa mea. Si nu mai baga vrajeli, ca sigur nu iti iei tu placa aia. Pe PC-ul tau nici nu cred ca ti se potriveste. In primul rand ca sa iti mearga placa aia video pe PC trebuie sa iti schimbi si celelalte componente, iti trebuie si 8GB Ram, ceea ce sunt sigur ca nu ai.Ai maxim 3-4.

| anonimguy3 a răspuns (pentru RockaruL):

Off bah tu nu intelegi ca e compatibila cu un i3 3.3 Ghz cu 6 gb ram si cu placa de baza H61M-DS2H taci ca nu mai am chef sa ma cert pe net ok si cred ca nici tu mai ai chef happy

| RockaruL a răspuns (pentru anonimguy3):

Ok,cum zici tu. Nu am ajuns sa ne certam pe net care are PC-ul mai tunat. Bafta!

| CosminSM explică (pentru RockaruL):

Omule,eu ti-am cerut niste jocuri cu cpu mai putin si placa video buna, nu ti-am cerut sa-mi arati placa video a ta, intelegi? La fel si tie JazerR.

| CosminSM explică (pentru anonimguy3):

Nu ci-am cerut comparative la placi, ti-am cerut jocuri, intelegi?

| RockaruL a răspuns (pentru CosminSM):

Nu tie ti-am aratat placa mea. Si eu ti-am dat jocuri, daca tu nu ai fost multumit e alta treaba.winking

| sNk_7399 a răspuns (pentru RockaruL):

Nu va mai laudati degeaba cu pacile voaste...cea mai buna e Tesla K40c
si 1cosmin0 iti merg multe jocuri ca am avut si eu placa de aia am jucat si battlefield bad company cauta jocuri si 2012 ca o sa iti mearga sigur unele...winking bafta la cautat

| CosminSM explică (pentru sNk_7399):

Stiu asta nu-i problema cu placa video si problema cu procesorul...Nu stii cumva ce procesor pot cumpara ca sa mearga pe socket 775, pe placa mea de baza cu buget sub 300 lei?

Răspuns utilizator avertizat