| AlinnCC a întrebat:

Ce jocuri merg pe un calculator de genul:

Procesor:Intel Pentium Dual-Core E6600 3.07 Ghz

Placa video:ATI Radeon hd5450 1GB DDR3

RAM:4 GB

Hard disk: 470 GB

Windows 7. Funda big grin

Răspuns Câştigător
| AndreiBota258 a răspuns:

Muuuuulte. happy
Toata seria Assassin's Creed (1, 2, Brotherhood, Revelations, 3, Black Flag, Unity)
Toata seria Call of Duty (inclusiv ultimul)
Toata seria Battlefield (o mica exceptie la Battlefield Hardline, acum el a trecut de faza beta asa cu nu stiu daca mai merge pe ea)
Seria Far Cry (tu ai procesorul Dual Core, asa cu nu cred camerge Far Cry 4, oricum cam sacada pe HD 5450)
Watch Dogs (merge, dar mai in slow motions)
Crisys (toata seria, 1 la max, 2 si 3 la low cu FPS-uri mai mult decat jucabile)
Dying Light (sau cum se scria)
The Witcher 1 si 2 (3 e posibil sa mearga dar cu siguranta va fi injucabil)
Dead Space (toata seria)
Dead Island 1 si Riptide
Seria GTA (exceptie GTA V, 50% va merge, dar si daca merge FPS-urile vor fi mici)
Seria HITMAN
Seria Deus Ex
Seria Dragon Age (3:Inquistion sau cum e, are cateodata FPS-urile injucabile)
Mai mult nu poate placa, ca sistemul e bun. Incerca jocurile mai vechi (2014-2010), acelea merg ca unse!
Pentru alte jocuri, scrie pe You Tube jocul X (alegi tu) on HD 5450.
Sunt oameni care incarca pe You Tube filmulete in care arata cum se comporta jocul pe o placa respectiva.
Pe viitor, o placa video mai potenta este necesara, daca vrei sa joci ceva mai nou.

| AlinnCC explică (pentru AndreiBota258):

Mersi mult de tot, dar mai am o intrebare.
Assassin's Creed Unity merge jucat la maxim?
Sau..NFS Rivalsbig grin mersi anticipat

| AndreiBota258 a răspuns (pentru AlinnCC):

Din pacate Asssassin's Creed Unity nu merge doar pe low, dar nu cu multe FPS-uri. Dar este jucabil.
Am uitat sa mentionez si seria Need For Speed. Iti merg toate, dar ultimele cu rezolutia mei mica si detaliile mici.

| AlinnCC explică (pentru AndreiBota258):

Poti sa-mi sugerezi o placa mai buna? pt.ca chiar voiam sa-mi cumpar una...mai ''pentru jocuri''.

| AndreiBota258 a răspuns (pentru AlinnCC):

Uite aici una buna, nu scumpa tare, care e in stare sa duca jocurile noi la medium, inclusiv GTA 5 cu vreo 25-30 FPS (poate mai mult, in functie de cat de bine este optimizat jocul):
http://www.pcgarage.ro/......3-128-bit/
Nu e scumpa tare, dar, oricum, poate de 10 ori mai mult ca HD 5450.
Assassin's Creed Unity pe ea se misca binisor:
https://www.youtube.com/watch?v=_WC57WGg1PY
Ceva mai tare ca ea este AMD Radeon r7 260:
http://www.pcgarage.ro/......it-rev-10/
Assassin's Creed Unity pe ea:
https://www.youtube.com/watch?v=Zv6DjCKY7q8
E mai scumpa, dar si mai eficace.
Poate te intrebi daca se potriveste, sau se potrivesc.
Da, se potrivesc prin standardul PCi Express X16. HD 5450 cere 2.0, ele cer 3.0, dar intre ele nu este nici o diferenta.
O alta mica problema, vezi si ce sursa ai, nu cred ca iti placa surprizele de genu sa nu mearga.
CUI II PLACE ASA CEVA? LOGIC, nimanui.
Succes!

| AlinnCC explică (pentru AndreiBota258):

Mersi mult!

| AndreiBota258 a răspuns (pentru AlinnCC):

Cu placere!