| Cristi1997 a întrebat:

Ce parere aveti de urmatoarea placa video EVGA GeForce GT 630, 1024MB GDDR5, 128bit este mai buna decat un ati 6670 2gb ddr3? PLs

3 răspunsuri:
| doru10rapid a răspuns:

Eu am prima placa si sunt foarte multumit de ea...merg jocurile foarte bine, nu se incalzeste+ca sunetul e foarte mic..eu o recomand pe prima

| DRGAndrei a răspuns:

Da, da este mai buna. Dar iti dau un sfat: La orice placa la care te-ai uita, sa nu te intereseze cati GB are sau daca e GDDR3 sau 5. Mereu uitetel la Bus Memorie (biti). Daca iti iei una cu 192 sau 256 biti, nu te doare nici la basca de jocuri, vor merge full HD

| Cristi1997 explică (pentru DRGAndrei):

Am gasit una la mana a doua gt 440 3 gb 198 bit si nu stiu ce sa fac daca sa o cumpar sau nu pentru ca mi-e frica sa nu fie vreo teapa!