| suntperfect a întrebat:

Ce procesor de maxim 600 ron ar trebuisa imi cumpar ca a imi mearga fifa 13 la hig? pe placa de baza asrock g31m-s!

Răspuns Câştigător
| alin567 a răspuns:

Vrei sa iti dau un sfat?
Du-te la un service pc si spune-le ca vrei sa iti schimbi procesorul, iar daca nu gasesti unul bun poti sa iti schimbi placa de baza cu totul dar placa de baza sa aiba un procesor dual core incorporat sau nu

7 răspunsuri:
| alin567 a răspuns:

Iti dau eu 2 procesoare pana in 600 lei dual core, gaming:
1.Procesor Intel® CoreTM i3 2120, 3. 3GHz, socket 1155, Box

http://www.emag.ro/......E5CS7BBBM/

2.Procesor AMD FX X4 4300, 3800MHz, 8MB, socket AM3+

http://www.emag.ro/......ECK4KBBBM/

Acum depinde si de placa ta de baza daca suport unul dintre cele 2 procesoare

| suntperfect explică (pentru alin567):

Ba eu am cerut procesoare care suporta placa mea de baza ti-am ziso mai sus, eu de unde stiu daca astea imi suporta placa mea de baza? astea 2 procesoare care leai zis imi suporta placa de baza sau nu?

| suntperfect explică (pentru alin567):

Veai,niciunul din alea 2 nu suporta, eu am un procesorbun care sa suporte placa mea de baza.

| alin567 a răspuns (pentru suntperfect):

Atunci incearca unul din astea dar vezi sa aiba socket 775

Intel Core2 Extreme
Intel Core2 Quad
Intel Core2 Duo
Intel Pentium Dual Core
Intel Celeron Dual Core
Intel Celeron

| suntperfect explică (pentru suntperfect):

Eu vreau*scuze

| suntperfect explică (pentru alin567):

Asta e ma eu am sochet 775 dar am auzit de la unii ca se poate intampla sa nu imi suporte procesorul chiar daca are sochetul care trebuie, deoarece poate fi prea performant sau ceva de ganu, de exemplu poti sa imi spui clar daca procesor asta cu sochet 776 Intel core 2quad q6600 2.4ghz suporta placa mea de baza? Ca in lista de procesoare suportate gasesc Intel core 2quad, asta ar inseamna ca suporta nu?

| suntperfect explică (pentru alin567):

Ok mersi de sfat

| alin567 a răspuns (pentru suntperfect):

Vrei sa iti dau un sfat?
Du-te la un service pc si spune-le ca vrei sa iti schimbi procesorul, iar daca nu gasesti unul bun poti sa iti schimbi placa de baza cu totul dar placa de baza sa aiba un procesor dual core incorporat sau nu