| VvladCobianu a întrebat:

Ce ziceti de calculatorul asta http://www.emag.ro/......extreme_V7 Vreau un calculator pentru jocuri. pe care sa mearga toate jocurile care sunt acum si vor aparea in urmatori ani.

3 răspunsuri:
| username a răspuns:

E destul de bun, pentru 2 ani, dar la 26 de milioane poti sa iti faci ceva mai bun.
Eu ma descurc foarte bine la configuratii si daca am timp iti fac una, dar sa imi spui un buget.
@Alexycys2000 Cred ca ai vrut sa spui GB, nu MB. In jocuri nu conteaza memoria RAM, accentul se pune pe procesor si placa video.

| VvladCobianu explică:

Corectez cativa ani, sunt constiet ca nu o sa mearga pe un calculator jocuri la nesfarsit

| Alexycys2000 a răspuns:

Niciodata nu va fi un calculator pe care sa mearga toate jocurile. Jocurile evolueaza. Poate peste 20 de ani va trebui sa ai 6MB RAM. Dar pentru acum si urmatorii ani asta e destul de bun. Oricum ii poti schimba placa video etc. Bafta!