| Tr3eaTxGh3osT a întrebat:

Ce ziceti merita sa instaleaz Windows 7 Enterprise ca m-am saturat de 7 Ultimate, vreau sa stiu daca e mai bun, daca se misca mai bine? cum ar merge la jocuri? my system spec : Intel Pentium Dual Core 1.6 ghz E2140 800 mhz

1, 5 gb ram
Placa video : Intel GMA 3000 or Intel 946GZ Express Chipset 256 mb + Intel Graphics Media Accelerator la ea am

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu. Enterprise e doar pentru companii si nu e bun pentru jocuri. La ram-ul pe care al ai recomand windows xp. Pentru ca orice windows 7 are nevoie de cel putin 2 gb ram ca sa mearga gainile.

| Tr3eaTxGh3osT explică (pentru Wr3nch):

Da dar n-am cd gol ca sa bag windows xp, si din asta ziceam ca sa bag Windows 7 Enterprise

| Tr3eaTxGh3osT explică (pentru Wr3nch):

Dar n-am cd gol ca sa montez windows xp

| aLyNnN03 a răspuns:

Nu,nu e bun, nu ruleaza bine jocurile, unele nu iti merg, am avut win enterprise rula greu.Deci,nu ti-l instala;->

| Tr3eaTxGh3osT explică (pentru aLyNnN03):

Daca as avea un cd gol mi-as fi bagat Windows XP