| CuloriHD a întrebat:

Cei ce se pricep la minecraft cum sa pun putere focului pe sabie si arc(cand dau incineva sau animele sa ia foc)

si pe lopata si tarnacop cum sa pun silck touch?

multumesc anticipat dau funda+vot

2 răspunsuri:
| Lovepoison a răspuns:

Iei o nicovala (anvil), pui in prima casuta sabia/arcul si in a doua casuta pui cartea fermecata care se cheama Fire Aspect.
Si pentru Silk Touch e la fel, pui in prima casuta tarnacopul/lopata si in a doua cartea Silk Touch.
Uite cam asa ceva: http://www.minecraftwiki.net/wiki/File:Dinnerbones_enchanted_Books.png
Bafta!

| ALEX12310 a răspuns:

Pai sunt anumite carti cauta pe youtube imposibil sa nu gasesti