| SivanCosmin a întrebat:

Cine este dispus sa facem un server de Metin2 impreuna eu nu ma pricep sa fie el priceput sau macar sa imi faca si el mie un metin dau funda (METINU FARA HAMACHI)

2 răspunsuri:
| Rechin a răspuns:

Buna Cosmin.Eu am mai incercat sa fac un metin si mi-a reusit pana la un punct.La sfarsit trebuia sa intru undeva si nu gaseam un fisier.Pot sa te ajut sa faci un metin.Pentru asta avem nevoie de programele urmatoaretongueortMap: Download
Cu ajutorul programului PortMap, puteti crea o gazduire online, unde se pot inscrie jucatorii.
InstantServer: Download

InstantServer este insusi serverul, care trebuie deschis pentru a putea juca.

Navicat: Download
Navicat se foloseste pentru tot ce exista in joc. In Navicat puteti bana utilizatori, puteti sa ii faceti GM | GA, puteti crea si edita magazinele, puteti modifica statusul unui player, ii puteti modifica numele si multe altele.

Virtual PC: Downloa
Cu ajutorul acestui program puteti deschide serverul.

Clientul: Download
Cu acest client puteti intra in joc.

Xamppbig grinownload
Cu acest program puteti crea o pagina de inregistrare pentru serverul vostru

FileZilabig grinownload
Cu acest program poti modifica jocul de exemplu poti sa traduci teleporteru, poti face quest lvl 1 ….etc
Mai e nevoie si de TeamViewer ca sa intru la tine in pc sa iti fac metinu.Adresa mea de mess: adrianmihalcea98@yahoo.com

| SivanCosmin explică:

Ok vreau sa faca cineva un metin2 pe PC-ul lui si sa il conducem amandoi adica sa ma faca GM.