| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi poate spune povestea jocului Far Cry 3? Dau funda

Răspuns Câştigător
| StalkerSoul a răspuns:

Jocul începe cu o prezentare protagonist cinematografic Jason Brody in vacanta cu un grup de prieteni din Bangkok sărbătoresc fratele mai mic al lui Jason Riley la obtinerea permisului de piloți. În timpul vacanței lor, ei decid să ia o excursie parașutism. Ei au aterizat pe o insulă infestate-pirat, și sunt luați ostatici de Vaas, liderul lor. Vaas planuri de a stoarce bani de răscumpărare de la părinții lor, apoi să le vândă în sclavie. Cu ajutorul fratelui său mai mare Grant, Jason izbucnește din captivitate, dar Grant este ucis de Vaas în evadarea. Jason este salvat de Dennis Rogers, care face parte din Rakyat, localnicii insula care sufera din cauza activităților piraților. Dennis, văzând mare potențial în Jason, îl convinge că singura modalitate de a salva prietenii lui este de a deveni un războinic. Jason este de acord și Dennis îi dă tatuaje de un războinic Rakyat. Apoi, Dennis cere Jason a ajuta Rakyat în lupta lor împotriva piraților, argumentând că acest lucru îl va conduce, de asemenea, la găsirea și eliberarea prietenii lui. Jason ruleaza apoi o serie de misiuni pentru Rakyat și sfârșește prin a găsi unul dintre prietenii lui, Daisy, la casa de Dr. Earnhardt. Impresionat de priceperea lui Jason, Rakyat îi permite intrarea în templu sacru. Liderul lor Citra-l inițiază în seminția după Jason gaseste Dragon cuțit, un pumnal care este o relicvă pentru Rakyat. Dennis apoi îl trimite la mai multe misiuni pentru Rakyat. În timpul acestui al doilea consecutiv misiune, Jason este ajutat în momente de Dr. Earnhardt și Willis Huntley, un agent CIA. În final, el reușește să salveze prietenii lui captive Keith, Oliver și prietena lui Liza, dar nu fratele său mai mic Riley. De asemenea, el descoperă că Vaas, care se dovedește a fi fratele lui Citra, este angajat de Hoyt Volker, un comerciant de sclavi. Ca aventura progreseaza, Jason învinge treptat reticența lui inițială în utilizarea violenței și devine mai dornici de a accepta misiuni de la Dennis, umplute cu furie împotriva Vaas și acum Hoyt.Rakyat începe să-l venerează ca un războinic de temut. Când i se spune că Riley este mort, el refuză să se alăture prietenilor săi din evadarea lor din insula, preferând să rămână și să lupte cu Rakyat, cu speranța că va ucide în cele din urmă Vaas și Hoyt.

Dupa licitare la revedere de la prietenii săi, Jason se alătură Rakyat într-un atac pe bază piratului. După o confruntare sângeroasă cu pirații, Jason se confruntă cu Vaas. Vaas droguri el și el intră într-o stare de nebunie, luptă mai multe versiuni de Vaas în halucinație său. În cele din urmă a ajunge la adevărata Vaas, și după o scurtă luptă, îl înjunghie prin piept cu Dragon cuțit, și se prăbușește chiar în afară de el. El se trezește în templu Rakyat de pe lângă Citra care dă vina pe Hoyt pentru transformarea fratele ei Vaas într-un pirat. Jason apoi devine și mai hotărâtă în uciderea Hoyt. El contacte CIA agent Huntley care îi spune despre Sam Becker, un agent sub acoperire care acționează ca un corsar pentru armata personală a lui Hoyt. Huntley îl ajută să ajungă la insula din apropiere, care controlează Hoyt și de a lua legătura cu Sam. Din acest punct de pe Jason lucrează în strânsă colaborare cu Sam cu planul de a câștiga încrederea lui Hoyt, se apropie de el, și-l asasineze. Ei descoperi încet o conspirație planificate împotriva Hoyt și după Jason colectează dovezile și ucide conspiratorii, Sam îl prezintă la Hoyt. Hoyt este foarte mulțumit și invită atât Jason și Sam pentru o noapte de poker. El solicită, de asemenea, Jason a tortura un prizonier, care se dovedește a fi fratele lui Riley. În drum spre noapte de poker, Sam și Jason distruge Hoyt centru de comunicare și stație de combustibil. Ei se întâlnesc în cele din urmă Hoyt la noaptea de poker, dar Sam este înjunghiat în gât și a ucis, cu Hoyt tot timpul știind că ambele sunt trădători. Jason și Hoyt avea o luptă cuțit de lungă durată, iar Hoyt este ucis. Jason caută apoi și salvează Riley. Cei doi scape de pe insula Rakyat cu unul dintre elicoptere lui Hoyt. În timpul acestei evadare plimbare lui Richard Wagner a Valkirii este jucat într-o aluzie la 1979 de film Apocalypse Now. Se opresc de casa Dr. Earnhardt, unde se afla arderea casei, iar medicul zacand pe pamant. Cu ultimele sale cuvinte, el spune-i că casa a fost atacat de Rakyat, și că ei au prietenii lor.

Jason și Riley ajunge la Templul Rakyat unde au găsit o mulțime mare de oameni Rakyat, împreună cu Citra și Dennis. Citra droguri Jason și încearcă să-l convingă să-i ucidă prietenii săi într-un ritual și să se alăture ei, astfel încât el poate conduce lung suferință Rakyat de glorie. Jucătorul trebuie să decidă pentru a salva prietenii lui sau se alăture Citra, după care o încheie joacă cinematice. În cazul în care Jason salvează prietenii lui, Dennis încearcă să-l omoare cu o macetă doar pentru Citra să stea în calea, primind rana fatală. Citra este apoi afișat pe moarte în mâinile lui Jason în șoaptă că ea îl iubește. În cazul în care Jason ucide prietenii lui el este apoi prezentată de finisare-mpreuna cu Citra într-un ritual. După copulație Citra-l înjunghie și în timp ce Jason moare ea îi spune că el moare ca un războinic și care copilul lor va deveni un lider de Rakyat. În ambele cazuri, povestea se termină cu o imagine de cuțit antic blocat în nisip, la plaja, dar în cazul în care jucătorul decide pentru a salva prietenii lui, o barcă va fi, de asemenea, văzută părăsind insula.

1 răspuns:
| Hs_Dany_1996 a răspuns:

Pai este vorba despre niste tineri care au plecat intr-o vocanta se distrau pe o insula dupa care ii prind niste teroristi sau ceva in genu Caracterul principal scapa si parca pe prietenul tau cu care erai inchis in cusca moare sau il prind oricum toata chestia este sa iti salvezi prieteni in timpul jocului.