| Daniel_Fetescu_1999 a întrebat:

Cine ma poate ajuta sa fac un server de metin2 pe hamachi. AJUTOR am windows 8 si 64 bit. Da eroare la virtual pc. Cine imi poate spune? Are funda!

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Sa; ut!
Virtualpc nu merge in windows 8?
Stergel si eati Virtualbox.
Este compatibil cu orice sistem de operare.
Si merge sa iti faci servarul de Metin2 pe hamachi.

| Daniel_Fetescu_1999 explică (pentru Mihail2020):

Da-mi un id de mess...

| Mihail2020 a răspuns (pentru Daniel_Fetescu_1999):

Pentru ce iti trebuie tie ID meu de mess?
Eu nu ma ocup sa iti fac tie servarul de Metin2?

| Daniel_Fetescu_1999 explică (pentru Mihail2020):

laughing) nu ma stai linistit... voiam sa te intreb daca fac cu virtual box deunde as putea lua un server file ca Metin2.VHD nu merge...

| Mihail2020 a răspuns (pentru Daniel_Fetescu_1999):

Virtualbox acepta orice tip de fisier virtual.
Tie iti trebuie un server files.vhd atata tot cauta si tu ce server iti pofteste inima ta de pe saitul asta (majoritatea iti cere sa ai cont).
http://4metin.ro/serverfiles/
Nu cauta la anunturi si la subiecte (Topicul 2) majoritatea le incurati cu anunturile?
Si de acolo descarci un server files care iti place.

| Daniel_Fetescu_1999 explică (pentru Mihail2020):

Mai am o intrebare, te rog nu te supara, am wind 8 si orice client cu mc txt nu pot intra in el pentru ca nu are imagine... sti vre/un program de ajutor. Te roooog!

| Daniel_Fetescu_1999 explică (pentru Mihail2020):

Am o intrebare te rog ajuta-ma, la clientele cu mc txt nu am imaginea si nu pot intra in joc, ma poti ajuta?

| Mihail2020 a răspuns (pentru Daniel_Fetescu_1999):

La windosurile 7, 8, chiar si Vista daca nu stiai trebuie sa-l faci compatibl.
Si aicea linkul cum intri si-l faci compatibil sistemului tau de operare.
http://www.youtube.com/watch?v=9XNTwjgOTWU
Intri pe Client...exe! N-are cum sa nu poata avea imagine sau direct mc.exe!
Dar aia cu mc.exe nu stiu daca iti mai ea la baza mc scris sau nu.

| Daniel_Fetescu_1999 explică (pentru Mihail2020):

Mulțumesc de ajutor... dar chiar nu are imagine am doar mc.exe am facut ce era in video si orice ip bag in mc da server indisponibil direct, fara sa arate ca se conecteaza

| Mihail2020 a răspuns (pentru Daniel_Fetescu_1999):

Dar tu ai descarcat Client Metin2 by Abesgaara 3.7!
Acel Client merge pe orice server si are si acolo si mc si imaginea?

| Daniel_Fetescu_1999 explică (pentru Mihail2020):

L-am descarcat si tot asa... orice client cu mc descarc tot aia imi da... nu ma poti ajuta doar cu clientu cu team viver?

| Mihail2020 a răspuns (pentru Daniel_Fetescu_1999):

Ce vina am eu daca windosul tau nu suporta jocurile gen Metin2.
Eati un client cu mc iar daca nu iti merge sau nu se vede imaginea adauga in acel client fisierele astea si o sa iti mearga si editez acolo chiar daca nu se vede imaginea ce nu poti sa intri?

17 răspunsuri:
| prodanflorin a răspuns:

Fac servere de metin pe ip, + shopuri full "cum doriti voi" + traducerea metinului...etc totul doar la 1 euro big grin

pentru contact: florin_br26

| Daniel_Fetescu_1999 explică:

Am rezolvat... era din cauza antivirusului... oricum mersi si ai funda! am facut serveru eu ma pot conecta la el sa ma joc si la prieteni le da server indisponibil

| Mihail2020 a răspuns (pentru Daniel_Fetescu_1999):

Portmap.
Deschizi toate porturile.
Dezactivezi Windows Firewall.
Iar prieteni se pot conecta fara probleme.
Multumesc pentru funda.

| Daniel_Fetescu_1999 explică (pentru Mihail2020):

Se poate serveru de Hamchi sa il hostez?

| Mihail2020 a răspuns (pentru Daniel_Fetescu_1999):

Da poti sa il hostez.
Dar iti garantez ca nu multi sa intre si sa poate conecta la server.
Si din start nu vei avea asa multi playeri in acel server.

| Pruna_Darius_1982 a răspuns:

Windows 8 nu ruleaza Virutal PCwinking Remediu
fa serverul pe un alt Pc sau pune-ti windows 7 sau mai vechiwinking
sper ca te-am ajutat, daca l-ai terminat please contacteaza-ma la adresa YM : dariuspruna