| ady960 a întrebat:

Cine stie un program de modificat adica sa pot sa pun tot felul de fundale?

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Stai că nu înțeleg ce zici... Vrei să te filmezi, iar în spatele tău să fie un peisaj/film/altceva?

Poți face asta foarte simplu cu un program de făcut filme. Iată 2 foarte bune :

Pinacle Studio 15
Sony Vegas Movie Studio (diferite versiuni)

Iată cum faci :
Te filmezi lângă un perete curat, preferabil verde (orice culoare în afară de alb, negru, culoarea ta sau a hainelor tale). Folosește un stativ când te filmezi.
Apoi alege-ți un decor (o poză, un film...).

Cum lucrezi cu programul Pinacle :
Iei clipul cu tine și îl pui în prima "bandă" a programului.
Apoi dă clic dreapta pe clip și intră la efecte. Folosește efectul CHROMA KEY. Selectează culoarea peretelui (verde de ex.) iar acea culoare va fi ștearsă. După ce aplici efectul în spatele tău va rămânea negru.
Apoi ia decorul și pune-l în banda de sub clipul cu tine.

Dacă dai Play la film vei fi tu în prim plan, iar în locul peretelui va fi decorul.

PS: dacă nu ai înțeles încarc un clip prin transfer.ro și îți dau linkul.

| ady960 explică (pentru SonicAndrei):

Ex photoshine dar sa fie alt program

| ady960 explică (pentru ady960):

Sa fie asemanator cu photoshopul

5 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Și eu m-am chinuit să scriu atât, încă de pe tabletă?!

Mai este Photo Scape și Photo Shop.

Dar poți și cu programele pe care ți le-am zis.

| ady960 explică (pentru SonicAndrei):

Mersi pentru efortu depus de tine

| ady960 explică (pentru SonicAndrei):

O sa imi foloseasca pe vitor photo shopul e prea mare nu il scot care 18 gb