| nick7856 a întrebat:

Cine vrea sa joace Minecraft cu mine in LAN, id-ul meu este:
damyamy03@yahoo.com
Ca as vrea sa fac o mapa misto (poate un oras).
Va rog frumos!

3 răspunsuri:
| VyouLee a răspuns:

Nick eu nu ma folosesc de mess, dar daca vrei putem juca minecraft 1.7.9 prin hamachi, eu tot vreau sa fac un orasel

| nick7856 explică (pentru VyouLee):

Am hamachi! Dar cum ma pot conecta cu tine?

| VyouLee a răspuns (pentru nick7856):

Daca stii cum sa adaugi o retea, adauga reteaua VyouLee's_Minecraft, e fara parola. In plus, ti-am trimis pe mess un fisier, acolo este un server gata facut: dezarhivezi fisierul intr-un folder oarecare (folderul sa fie gol) si fisierul cu denumirea "Server" il deschizi in notepad si la rubrica server ip (https://www.dropbox.com/......04.19.png) pui ip-ul tau, care il gasesti pe site-ul adresameaip.go4it.ro (inlocuiesti ip-ul meu, care era deja scris), apoi pornesti fisierul minecraft_server 1.7.9 si gata