| MinecraftForRo a întrebat:

Cn stie sa faca o serva de mc ( cu host cu tot ) si vrea sa jucam impreuna sunt un builder destul de bun, dar nu am reusit sa fac o serva ( serva sa fie fara hamachi )?
Cn vrea sa facem o serva sa-mi raspuna Eu vreau! si sa imi zica adresa de mail ( nu mess ) adresa mea : munteancodrin@yahoo.com

4 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Invata sa scrii ca nu se intelege ce vrei sa spui.
2 Singurul lucru care inteleg ca vrei sa faci un servar fara hamachi (de care nu stiu).
3 Mai vrei pe cineva care sa te ajute sa faci un servar?

| MinecraftForRo explică (pentru DragomirMihail2020):

Ma eu nu stiu sa fac o serva ( nu reusesc ) si vreau ca cineva sa faca o serva si sa o administram impreuna

| DragomirMihail2020 a răspuns:

1 Ca sa faci un servar trebuie sa stii despre acel servar cum se face.
2 Inca nu mi-ai raspuns la aceea intrebare:
"Ce servar vrei sa faci:Metin2, Minecraft, Cs, San Andreas..."

3 Ca sa faci un servar indiferent de care este vorba trebuie sa ai minimul de system care sa poti sa faci acel servar daca nu ai minimul servarul nu va merge.

4 Pentru a putea face un servar fii atent sa faci incepul bine (daca gresesti la inceput unde setarile esentiale sunt obligatorii) nu ai facut nimic mai mult te chinui singur cum sa faci.

5 Mult Succes!

| TechGuyTpu a răspuns:

First,invata sa scrii