| OnlyDga a întrebat:

Conteaza ce windows am pe pc pentru jocuri? Adica exista windows-uri mai bune pentru gaming si mai rele?

2 răspunsuri:
| Niklauss a răspuns:

Pai acum windowsul xp si 7 nu mai sunt asa une deoarece ele nu mai primesc update-uri si nici programele nu o sa iti mai mearga.
Ceal mai bun windows este windows 8 deoarece w10 are un probleme si se mai blocheaza.

| TheOneTime a răspuns:

Windows 7 si windows 10 sunt cele mai bune pentru gaming. Windows 8 are probleme cu fps-urile in multe jocuri. Windows 10 prin ultimele update-uri nu mai are asa multe probleme + ca are directx 12 care te ajuta destul de mult in jocuri. Asa ca daca ai windows 7 sau 10 pe PC esti foarte ok.