| AnonimWho a întrebat:

Counter Strike : Salutare mi-am creat un servar de Counter Strike si imi da urmatoarea eroare "http://postimg.org/image/qtr543jg7/" si playerii nu pot intra pe servar le tot scrie
Connecting to 169.254.104.43:27015...
Retrying 169.254.104.43:27015...
Retrying 169.254.104.43:27015.

stie cineva din ce cauza? daca doreste cineva sa ma ajute add asassink29@yahoo.com sau asassink29 pe skype.
Multumesc.

11 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Eroarea nu are legatura cu faptul ca lumea nu se poate conecta.
Ai router cumva?

| DarKKneSS a răspuns:

Pentru inceput serverul este hostat sau il tii aprins pe PC? Daca il tii aprins pe PC intra pe whatismyipaddress.com si le dai ip care se gaseste acolo...si ei in consola sa scrie connect ip pe care il dai.

| AnonimWho explică (pentru DarKKneSS):

Nu e host'at e in pc momentan

| DarKKneSS a răspuns (pentru AnonimWho):

Tu luai ip care iti arata cand aprinzi serverul de acolo? Daca da nu=i corect ip acela asa am patit si eu nu se conecta nimeni la server pana cand am dat ip care l-am luat de pe net.

| AnonimWho explică (pentru DarKKneSS):

Eu am ip static prin clicknet de la romtelecom... nu ma pricep atat de bine sunt incepator in domeniu. De pe net mai exact de unde? da din acea consola am dat ip'ul

| DarKKneSS a răspuns (pentru AnonimWho):

Mai exact de pe aces site whatismyipaddress.com si le spui prietenilor sa scrie in consola connect si numarul ala care il iei de pe site

| AnonimWho explică (pentru DarKKneSS):

Oke multumesc mult... Cu acea eroare ma ajuta cineva?

| DarKKneSS a răspuns (pentru AnonimWho):

Nu ai pentru ce si accea eroare cred ca o sa apara din cauza ip pe care l-ai dat nu se pot connecta deoarece nu este vreun server aprins cu acel ip.

| AnonimWho explică (pentru DarKKneSS):

Acea eroare mi-o da si cand sunt eu singur pe servar... mi-o da de la inceput si nu stiu unde am gresit thinking imi apare o data la 3/4 minute indiferent daca sunt pe servar sau nu

| DarKKneSS a răspuns (pentru AnonimWho):

Eu te-as sfatui sa te uiti pe aces site incearca sa faci dupa acest tutorial http://www.tutorialecstrike.com/inst_server.html

| AnonimWho explică (pentru DarKKneSS):

Dupa acel site m-am loat... am refacut tot nu mai imi apare eroare e totul oke pana cand sa se conecteze un alt player... am incercat sa ii dau ip din acea consola nu merge si nici http://whatismyipaddress.com/ nu merge :-?