| richter a întrebat:

Cum fac o casa in minecraft ca sa nu fie distrusa de altii?

Răspuns Câştigător
| TestPetrut a răspuns:

Daca e pe un server ii spui la un admin de unde poti cumpara o protectie acelea pot fi : din diamant smarald fier sau aur sau sponge dar despinde de server daca nu vrei pe server in singleplayer nu poti happy

| richter explică (pentru TestPetrut):

Pai si ce raza de actiune are blocul de smarald ca mi-a dat?

| TestPetrut a răspuns (pentru richter):

Decinu trebuie sa stii asta te duci langa protectie si scrii in chat : /ps visualise si iti apare pana unde etine e ceva di sticla si e vizibil aia iti arata pana unde tine protectiawinking