| albastrica009 a întrebat:

Cum fac o torta in minecraft? Stiu ca am nevoie de un bat si de un fel de piatra neagra. Unde gasesc piatra aia neagra,dau doar de pamant, copaci,gaini, oi si apa?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti arde lemnul(eu asa fac) si din carbule si un bat obtii o torta.

| albastrica009 explică (pentru anonim_4396):

Cum sa ard lemnu? nu am piatra din aia pentru cuptor si nu stiu de unde s-o iau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cuptor. Pe care il faci din piatra. Pe care o iei la inceput cu tarnacopul din lemn.

| bugativeyRO a răspuns:

Au trecut 10 minute de cand am citit prima oara post-ul asta si inca si acum mai rad... Unii n-au auzit de Google si vin aici sa trolleze

| albastrica009 explică (pentru bugativeyRO):

Am cautat pe google doua zile. Stiu de ce am nevoie pentru o torta. Eu am intrebat de unde iau materiale! Pentru cuptor am nevoie de piatra. Aia unde o gasesc, desteptule? Am sapat foarte jos si am dat peste o chestie gri care se sparge greu si din care nu cade nimic.

| SwizZ a răspuns:

Dacă arzi lemn brut obţii cărbune.
Pentru a obţine o torţă pui un băţ şi deasupra un cărbune.

Voila

| DaDaDaBaBaBa a răspuns:

Piatra aia e carbune.(coal) Se gaseste sapand in pamant, minerind. Asa se gasesc si alte minereuri. Uite aici o lista unde iti arata cum sa craftezi multe lucruri. http://www.minecraft-crafting.net

| albastrica009 explică (pentru DaDaDaBaBaBa):

Pentru minerit trebuie sa sap tot mai jos, nu? si am nevoie si de tarnacop, nu?