| Terriblehell a întrebat:

Cum imi bag skin si texture pe minecraft?

Răspuns Câştigător
| Gabi1212 a răspuns:

SImplu.De exemplu descarci un texture pack de pe Google de exemplu Faithful. Te duci la Start scrii %appdata%, te duci in. minecraft si acolo scrie Resourcepacks si simplu tragi texturepack-ul de oe dekstop il bagi in folderul cu resourcepacks. Si la sking ii simplu, mai simplu. Intri pe Google scrii minecraft skins si acolo te bagi in site si compiezi numele intri in minecraft pui numele si gata. Sper ca te-am ajutat big grin

2 răspunsuri:
| frostxtq a răspuns:

Buna,
Daca stii putina engleza, acest link te va ajuta:

http://www.minecraftforum.net/......d-skins-in

| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Pentru skin intri pe MC cu numele unui player cu skin iar pentru texturepack, il descarci apoi intri in lista de texturi din options si dai open texturepack folder si muti acolo textura descarcata