| blbalblalba a întrebat:

Cum imi bonusez itemele pentru metin2 > SURA, vreau sa fie cel mai bun sura, vreau sa-mi spuneti ce bonusuri ar trebui sa pun? ma refer mai detaliat, : ce sa pun pe colier, arma, armura, papuci, bratara, coif, cercei.

Răspuns Câştigător
| Ovydiw a răspuns:

O sa iti zic in mare de ce ai nevoie, un singur set bun, ca sa nu ma intind prea tare...
Bratara : 1500/2000PV, 15 Rez. Magie, 10Semi-om, 10% patrunzatoare
Colier : 2000PV. 15 Aparare sabie. 15 aparare 2 maini. 10patrunzatoare.
Papuci : 2000PV. 15 Sabie. 15 2 maini. 10critica.
Cercei : 10% Semi-om. 15sabie. 15 2maini 15pumnal
Armura : 2000pv. 15 sabie. 15 2maini
Coif : 15% Rez. magie 10% Semi-om. 8% Otrava
Arma : 10% semi-om 12 INT/STR (depinde de caracter). 10Critica/patrunzatoare.

Bafta!

2 răspunsuri:
| William a răspuns:

Man am o mica veste proasta, iti trebuie seturi ca sa fii super bun, iar seturile se fac greu, mult timp pierdut si nervi consumati. Set anti war,(bonusuri 1-5) coif: regenerare pm si pv 30; arma: semi-om, aparare cu sabia; armura: pv, aparare sabie; bratara: pv, aparare sabie; papuci: pv, aparare sabie; cercei: aparare sabie, semi-om; scut: imun la necunostinta, int mult. Ar mai fi mult de scris da mi-e lene. Da add la id meu sa iti explic la fecare ce trebuie pus. blue_dragon_slayer_lv99 este id meu.

| Gufy97 a răspuns:

Pentru SURA trebuie urmatoarele:
-coif: semi-om (max), rezistenta magie(max), sansa de a evita sagetile(max), otrava.
-scut: sei-om (max), imun la necunostiinta, INT (cel mai important), sansa de a reflecat atacul corporal si celalalt bonus cu corporal (nu il mai tin minte)
-colier: pv(max), sabie/pumnal/2maini/critica (max) la toate ("/"= si)
-bratara: semi-om, rez. la magie, pv, patrundre
-papuci: pv, sabie/2maini/pumnal/critica
-cercei: sei-om/2maini/pumnal/sabie/sageti
-arma: INT, patr., critica, semi-om, necunostinta sau otrava
-armura: pv, sabie/pumnal/sageti/2maini

P.S.: Daca vrei sa mai intrebi ceva lasa mesaj si voi raspunde :d