| annucuta a întrebat:

Cum intru pe o mapa depe minecraft facuta de altul?

Răspuns Câştigător
| SuperSky173 a răspuns:

1) Instalezi mapa daca are link.
2) Deschizi "Run", conteaza daca ai windows 8 sau altul. La windows 8 trebuie sa faci search pentru "Run", pe alte windowsuri ar trebui sa-ti apara in start menu.
3) Scrii in "Run" %appdata%, ar trebui sa gasesti un folder. minecraft.
4) Intrii in folder.
5) Trebuie sa gasesti un folder "saves".
6) Intrii in saves.
7) Trebuie sa extragi folderul cu mapa pe care l-ai instalat in folder (Daca e in winrar).
8) Deschizi Minecraftul.
9) Deschizi meniul unde apar toate hartiile.
10) Gata.
PS : Daca vrei sa instalezi o mapa de pe youtube sau alte siteuri fara link, imi pare rau.