| Alecsandri a întrebat:

Cum pot juca conquiztador la separeu cu un prieten? Am intrat acolo la separeu cu prietenii, dar nu ma descurc. Cine imi explica bine pas cu pas primeste Funda.

Răspuns Câştigător
| ParanoidKidu a răspuns:

Bună! Jucătorii care doresc să joace la Separeu, trebuie să urmeze următoarele etape:
1. Clic pe Separeu.
2. Clic pe Separeu nou.
3. Aveţi posibilitatea să vă alegeţi jucători din listă, Oricine sau Robot.
Dumneavoastră trebuie să vă alegeţi 2 adversari, din opţiunile mai sus amintite, după care daţi clic pe Mai departe.
4. Alegeţi harta pe care doriţi să jucaţi dând Clic pe imaginea hărţii
5. Clic pe Creare separeu.
6. Separeul fiind creat, rămâne ca oponenţii să mai accepte invitaţia, intrând la rândul lor la Separeu şi dând click pe Intrare
Ps: Şi tu poţi să intri la separeul organizat de alţii.
Pa, pa.