| Christyne a întrebat:

Cine stie cum pot face sun separeu (numai eu si un prieten de al meu) la Conquiztador? Cea mai buna explicatie primeste funditahappy

Răspuns Câştigător
| Anto97 a răspuns:

1. intri pe www.conquiztador.ro
2. te loghezi(daca nu ai cont, iti faci :d )
3. dai la "demarati jocul" din coloana din stanga paginii
4. in dreapta, mai sus, iti apare o coloana cu patru categorii: "Blitzkrieg", "Razboi de cucerire", "Joc cu prietenii" si "Junior conquiztador"
5. Te duci unde scrie "Joc cu prietenii" si apesi pe butonul "Separeu"
6. ti se deschide o casusta, iar jos, e un buton galben pe care scrie "Separeu nou". dai click pe el
7. iti alegi primul oponent(adica sa fie cineva pe care il alegi tu, oricine vrea sa intre la separeul tau sau un robot; in cazul tau alegi "Ales"
8. cauti in lista de mai jos nickname-ul prietenului cu care vrei sa joci si dai click pe el (pont:daca il ai in lista de prieteni iti va aparea nick-ul scris cu alb si il poti gasi mai usor :d )
9. Dai click pe butonul "mai departe"
10. acum iti alegi al doilea jucator si procedezi la fel ca la primul oponent. apoi dai click pe butonul "mai departe"
11. alegi tipul jocului(daca vrei sa fie lung, scurt etc
12. apesi butonul galben "creare separeu"
13. iti va aparea separeul in lista si astepti sa dea prietenii tai "intrare" ca sa intre in separeu(sa aiba lista cu separeuri deschisa, iar cand va separeul in care apare nickname-urile voastre intra)
Sper ca ti-am fost de ajutor! Spor la joc!
Pa-pa :*:X

4 răspunsuri:
| Diiana232997 a răspuns:

1.Intri pe www.conquiztador.ro
1. te loghezi
3. dai demarati jocul(din partea stanga)
O sa-ti apara alta pagina de joc(dar cred ca stii)
4. dai click unde scrie ''separeu'' in dedesubt de Joc cu prietenii
5. Dai click pe ''separeu nou'' in josul portiunii aceleia
6.Cauti numele prietenului tau
7. Dai click pe el
8. Dai click pe ''Mai departe'' dupa ce ai ales numele si ai dat click pe el
9. Daca tu vrei sa joci doar cu un prieten apesi sus ''Oricine'' daca vrei sa joci cu doi prieteni alegi iarasi numele lui si dai click sau eventual poti juca si cu robotul
10.Alegi tipul jocului, ai doua optiuni:a)joc scurt (blitzkrieg)
b)joc lung(razoi de cucerire)
11. Dai click pe ''Creare separeu''
12.Astepti ca prietenul(prietenii) tai/tau sa intri
P. S:Cand termini te facut separeul anuntai ca sa le fie mai usor sa te gaseasca:D
Sper ca ai inteles, bafta;)

| MidnightLady a răspuns:

Intri la "Joc cu prietenii-Separeu", selectezi "Separeu nou", la "1 oponent alegi din lista utilizatorilor pe respectivul prieten, iar la "2 oponent" alegi robot. Selectezi regula jocului, si apoi "creare separeu"
Spor la joc!
PS: Nu vreau fundita.winking

| alexxi a răspuns:

Pai faci separeu pentru doi doar

| candy_5543 a răspuns:

Pai...vad ca ty'au explict si altii, dar nu strica inca una happy:dupa ce te loghezi (daca ai cont, daca nu iti faci, cum a zis si ANTO97batting eyelashes, dai pe SEPAREU, si apoi pe SEPAREU NOU.Ity alegi prietenii, alegi daca jocul sa fie scurt sau lung, si apoi dai CREARE SEPAREU happy, apoi te chinui sa'i baty laughing. Spor la joc :*happywave