| TitusBMX a întrebat:

Cum pot sa fac un router sa functioneze cu cablul de la NET? Dau funda

Răspuns Câştigător
| manuel72 a răspuns:

Depinde de router si de net. Daca ai cablu gen antena iti trebuie musai un modem care iti separa netul de semnalul pentru telefon si tv.Modemul in cauza ti-l va da operatorul de net, iar cablul de retea care iese din el il bagi in routerul tau, care trebuie sa aiba intrare LAN. Daca netul iti vine pe cablul de telefon, iti iei un router dsl.