| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat un router wireless, si dupa ce l-am montat si configurat, am observat ca led-ul WAN ( cel care se aprinde cand e bagat cablul de internet) nu e de culoare verde ca restul, ci rosu ceea ce inseamna ca nu merge. Ce pot face sa fac sa functioneze router-ul? Daca e sa contactez furnizorul de internet, au ce sa faca?

3 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai ai incercat sa te conectezi de pe un device prin wifi la internet? Pai daca cu cablu din router in pc merge ar trebui sa mearga wifi. Daca nu fa iar configuratia ceva nu ai facut bine. Daca suni la furnizor trimite pe cineva sa iti configureze routerul.

| K0sti a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Aia crezi tu ca trimite...numai daca e routerul lor! Daca e router cumparat de tine, nu vine nici dracu!

| AlexDinamovistu a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Da. Am facut configuratia pas la pas cum scria in manual. O sa incerc maine iarasi, dar nu are ce sa se schimbe.