| sebastian112 a întrebat:

Cum pot sa imi bag microfon la hey you pikachu pe emulatorul project64 sau nemu64.Am microfon la calculator dar nu merge. Exista vreun program ceva pentru emulatoare?

Răspuns Câştigător
| BBJHHRUGs a răspuns:

Depinde ce vrei mai exact sa faci?
Vrei sa iti functioneze microfonul in timpul jocului din emulator?
Nu exista programe pentru asa ceva, sunt plugin-uri care se pot instala manual. (fisiere executabile sau cu extensia.dll cele mai predominante) si le copiezi in folderul plugins.
Vezi daca functioneza microfonul sa nu fie defect, sau daca este activat din windows. Trebuie sa verifici din setarile driverului de sunet.