| Ionescu_Florin_1989 a întrebat:

Cum sa faci leptopul sa mearga cum viteza ca e cam vechi este compaq

4 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Cumperi un procesor mai rapid, sau faci schimburile necesare pentru ai da mai multa viteza. Sau il cureti de toate chestiile temporare care sunt in el fara a fi folosite (poti folosesi CCleaner), dar daca este vechi nu cred ca isi va face foarte mult efectul. L-ai putea formata, stergand tot (ti-ar merge bine poate 2-3 zile, ca dupa aia iar ai revenii la aceeasi problema). Mai economic decat sa iti cumperi altul e sa schimbi piesele bazice care ii dau un functionament asa lent.

| Conner a răspuns:

Il imbunatatesti sau faci un overclock cu riscul sal arzi

| Energy33 a răspuns:

Raspunsuri:
1:Cumperi componente noi
2:Cumperi alt laptop
3:Nu mai deschizi laptop-ul.

| Ionescu_Florin_1989 explică:

Dar mergea bine si l-am si formatat si am bagat windows 7
cand il deschid merge repede dupa 20-30 de min. merge greu