| TntMan a întrebat:

Cum scriu pe Google sa imi arate cat de bun trebuie sa am pc-u pentru un anumit joc?

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Scrie pe google can you run it alegi prima optiune. iti va aparea o lista cu zeci, sute de jocuri. selectezi jocul dorit sau tastezi tu un joc anume. rulezi, apoi vei vedea daca iti va merge cu configuratia ta, sau unde e "puncutl slab"al pc-ului, cauza din care nu ruleaza jocul! este ca o paralele intre cerintele unui joc si performantele calculatorului tauhappy

1 răspuns:
| youmail a răspuns:

Minimal resource request for counter stricke (de exemplu)
mai bine spune-ne ce joc vrei si du-te in start run si scrie
dxdiag si vezi daca ai acolo resursele necesare.