| Elena_Raluca_1905 a întrebat:

Cum se joaca Fantana?

Răspuns Câştigător
| Tz0Py a răspuns:

Poate fantinita happy se joaca simplu cu saraturi unu este infasurat la ochi iar unu dintre copii(fata sau baiat) vine in spate (nu trebiue sa afle cine e). Deci incepi cu niste intrebari:
1. Unde te-ai lovit (si arati locuri are corpului tau : buze picor cap etc.).Tu vei zice aici aici in timp ce esti cu degetu.
2. el va raspunde cu Nu sau Da
3. Cand spune da se intoarce si locul in care tinea degetul trebuie sa pupe...

Sper ca te-am ajutat Fundita?

| GamerGirl a răspuns (pentru Tz0Py):

Eu stiam ca : Ai cazut intr-o fantana. Cati metri ai cazut? (Arati nr folosind degetele)
Unde te-ai lovit?
Cine te-a salvat?

(am adaugat doar nr.)

3 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Simplu si usor.

| Elena_Raluca_1905 explică (pentru Mihail2020):

Cum adica? Trebuie sa scrii cum se joaca!