| Vladsnllgddvff a întrebat:

Cum se salveaza progresul la forza horizon 4?

8 răspunsuri:
| Tudy000 a răspuns:

Uite aici mai exact %LOCALAPPDATA% \Packages\Microsoft.SunriseBaseGame_8wekyb3d8bbwe\SystemAppData\wgs\
dar nu e o salvare faptica, majoritatea datelor merg pe server, deci nu ai cum sa pierzi progresul daca reinstalezi windowsul de ex, esti ok.

| Bizon95 a răspuns (pentru Tudy000):

Eu personal nu as umbla in locatia pe care o scrii tu
nu am modificat nimic in fisiere, doar am modificat permisiunile la un moment dat, si nu mi-a mai mers Asphalt 8 crying

| Tudy000 a răspuns (pentru Bizon95):

Dar eu nu i-am spus sa umble man, doar I-am spus locația pentru ca asa a fost formulata întrebarea, poate omu vrea sa facă backup pentru un presupus reinstall de windows, dar după cum spuneam nu are nevoie. Cu asphaltu e alta poveste, nu e joc de magnitudinea seriei Forza, nu ma bag în explicații, eu mi-am dat reset la windows store de 10 de ori și am șters cache și nu am avut veci probleme totul s-a re-download at frumos, majoritatea chestiilor au salvare în cloud, mai puțin poate jocurile single player dar nici de alea nu bag mana în foc.

| Bizon95 a răspuns (pentru Tudy000):

Windows store merge
Asphalt 9 merge
bubble wich 3 saga merge

Asphalt 8 iar a inceput sa faca iar figuri de 3 zile

si in event viewer sunt niste erori complet imbecile, care fac referire la.NET, pe care l-am sters de tot si tot aceeasi eroare imi da, dupa care l-am reinstalat... ACEEASI EROARE
am sters tot jocul si l-am reinstalat, aceeasi eroare crying
eu dau vina pe Gameloft, ei sunt producatorii jocului si plini de bug-uri

| Tudy000 a răspuns (pentru Bizon95):

Eu am jucat Asphalt 8 pe PC vreun an dar acum vreo 3 ani gen, poate sa fie și de la joc deși eu personal n-am avut probleme,. Net poate face referire la net framework sa vezi sa ai ultima versiune instalată, în rest nu pot sa te sfătuiesc decât sa mergi pe forumuri sa vezi ce erori mai raportează lumea și cum se rezolva, și da poți Incerca și un reset la windows store, vezi pe google, se face ușor.

| Bizon95 a răspuns (pentru Tudy000):

happy tocmai ti-am spus ca ai am facut, am dezinstalat si reinstalat tot de.net (framework) ce am gasit in windows

insa ce e cel mai frustrant e faptul ca eroarea, gasita in event viewer se refera la... imprimante HP angry crying

| Tudy000 a răspuns (pentru Bizon95):

Te-ai uitat sa vezi ce ar mai fi altceva și sa faci reset la Windows store?

| Bizon95 a răspuns (pentru Tudy000):

Pai, ce legatura are, atat timp cat problema a aparut brusc si alte aplicatii merg de nu are aer?

iar data trecuta cand nu am mers, am facut tot, inclusiv sfc /scannow care mi-a sters activarea windows-ului si alte cateva placeri si nu a rezolvat nimic de nimic