| catalinpsenisnic a întrebat:

Daca esti inconjurat de un grup de persoane care te ameninta cu arme cum trebuie sa procedezi?
A)Dau un /me fuge si scapa de acele persoane.
B)Fac roleplayul pe care-l necesita situatia rolandu-mi frica si eventualele rani.
C)Incep sa-i injur pe /b ca fac non-rp.

Care dintre urmatoarele situatii este realizata incorect.
Dupa ce ai fost electrocutat de catre tazer-ul politistilor sa te ridici de la pamant si sa fugi

A)Sa scoti un Ak-47 din portbagajul masinii si sa-l vinzi
B)Sa faci pe cersetorul in fata garii unde este foarte multa lume

Care este cea mai corecta modalitate de a obtine ajutorul unui admin in joc?

A)Te duci la unul in joc si ii spui ce doresti de la el.
B)Ii dai PM.
C)Folosesti /report sau /re.

Care din variantele de mai jos este un exemplu bun pentru o reclama intr-o maniera RP?

A)Vand plante frumoase crescute in sera,cea mai bune calitate de marijuana, contact me!
B)Vand jucari ((Arme))
C)Vand masina Clover an fabricatie 1998, pretul negociabil.

Ce trebuie sa faci atunci cand faci accident cu o masina?

A)Unul din cel care a provocat accidentul va suna la politie, sau dupa caz se vor intelege amiabil, respectiv vor face roleplay conform situatiei.
B)Daca sunt vinovat nu il bag in seama pe celalalt player si plec.
C)Daca eu am produs accidentul sun la politie si faci roleplay conform situatiei.

Ce inseamna Ninja Jack? Este permis asa ceva pe server?

A)Atunci cand ii furi cuiva masina fortat, fara roleplay doar apasant pe F/Enter. Nu este permis
B)Atunci cand faci ca un Ninja si incepi sa omori multe persoane. Nu este permis
C)Atunci cand ii furi cuiva masina fortat, fara roleplay doar apasant pe F/Enter. Este permis

Care dintre urmatoarele anunturi este corect?

A)/cad Clubul Pig Pen din cartierul East Los Santos va asteapta cu bautura proaspata, concerte si multe alte surprize intre orele 20:00 si 01:00
B)/cad Il rog pe jucatorul cu ID 71 sa-si deblocheze PM-ul pentru a-l putea contacta
C)/ad Vand plante etnobotanice, 500$ 10 grame de Marijuana si altele la numarul afisat.

In timpul unei urmariri, cazi cu masina in apa si aceasta iti este distrusa. Ce trebuie sa faci in continuare?
A)Inot in larg, ma scufund, ma omor si ajung la spital si am scapat de ei
B)au /q si apoi revin cu o alta masina in urmarire
C)Ies din apa, ma predau sau incerc sa fug in speranta ca scap de ei

Un jucator a sunat la politie cum ca ai avea arma asupra ta si esti agresiv. Politia ajunge intr-un numar foarte mare, care este cea mai corecta actiune pe care urmeaza sa o faci?

A)Dau un bind pentru roleplay, scot arma si incep sa trag in toti politistii deoarece am facut roleplay cand am scos-o
B)Las arma jos si ma las prins sau incerc sa fug, intr-o maniera roleplay
C)Fug inainte in zig zag si sar pentru a ma deplasa mai repede, poate scap de politie

Ai voie sa ignori chat-ul OOC intr-o actiune roleplay?

A)Da, ai voie sa ignori chat-ul OOC intr-o actiune roleplay insa in cazul in care un admin iti cere anumite detalii pe acel chat trebuie sa-i raspunzi neaparat.
B)Da, ai voie sa ignori chat-ul OOC intr-o actiune roleplay.
C)Nu, ca poate tu faci non-rp si eu sunt un mare roleplayer si vorbesc pe /b.