| scauntvdfd a întrebat:

Daca iau state of decay 2 de pe g2a,e mai ieftin decat pe steam dar merge multiplayer? ca am mai luat jocuri de la g2a si nu mergeau multiplayer si de pe g2a nu merge nici sa iti dea banii inapoi.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Jocurile de pe g2a sunt mai ieftine uneori pentru ca au de ce, sunt tot felul de key promotionale, altii vanzatori sunt neseriosi
in orice caz sunt destui vanzatori seriosi si acolo!
nu sunt vandute de o platforma autorizata precum steam de aceea pretul mult mai mic!
eu zic ca ar trebui sa mearga si modul multiplayer, trebuie doar sa fii atent cand cumperi jocul sa scrie steam global sau europa ceva de genul, atat tot!
nu sunt sigur 100% cu multiplayerul, poate nu merge acolo unde jocurile necesita un cont facut pe platforma separata a producatorului, de exemplu sa joci GTA V faci cont pe serverul Rockstar, pentru fortnite ai nevoie de epic games etc

| scauntvdfd explică (pentru Simpatic):

Dar exista vreo cale sa am toate misiunile in toate jocurile posibile? de exemplu in battlefield sa le am ep toate gata terminate ca sa am acces la ele?