| CravataAlbastra a întrebat:

Daca o persoana majoră corupe, manipulează...o persoana minora ce pedeapsă poate primi daca părinți persoanei minore depun plangere la poliție?

3 răspunsuri:
| LittleBugsBunny a răspuns:

Trebuie sa aduci dovezi ca acea persoana majora a corupt manipulat samd minorul/minora insa da daca se depune plangere la politie de catre parinti sau rude de gradu 2 gen matusi, unchi samd se vor face cercetari dar cel mai bine ar fi sa existe niste dovezi

| CravataAlbastra explică (pentru LittleBugsBunny):

In categoria dovezilor se încadrează si conversațiile pe facebook sau alte retele de socializare? Daca exista dovezi concrete ce poate sa pățească persoana care manipulează (majorul)?

| LittleBugsBunny a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Depinde de gravitate, altfel spus de natura manipularii daca e pedofilie sau alt gen de manipulare nu sunt foarte sigur de pedeapsa insa eu sunt de parere ca e o dovada buna