| cosmin123bos a întrebat:

Dati-mi niste servere de sa:mp romanesti dar sa fie cat de cat populate. funda:X

628 răspunsuri:
| Lazar_George_1991 a răspuns:

Ba uite ce mai tare svr de stunt sfr Romania admin lvl 1 graatis si vip la fel
ipu e 77.36.64.33:7777

| hintax a răspuns:

HostName: [0.3e]Romanian's SFR Server - www.sfr-ro.com
Address: 77.36.64.33:7777
Players: 75 / 100
Ping: 28
Mode: Stunt | Freeroam | Race
Map: Romania: Come Here!~ SUPER TARE SV la 70/100 eventup

VIP LEVEL 1 FREE!

| RaulOnly a răspuns:

HostName: Cruciatii: Role-Play Sistem Anti-Afk Scos.
Address: rpg.cruciatii.ro:7777
Players: x/ 50
Ping: 16
Mode: Cruciatii v1.0 Rp
Map: LS and LV

Forum: Cruciatii.Ro/forum
Serverul e tare!

| K3entHD a răspuns:

Host Name : gta.laleagane.ro azi ora 21 sm + lvl up
Adress : gta.laleagane.ro
Players 25/50
Ping : 6
Mode : LaLeagane GF
Map : San Andreas

Asteptam playeri! Haideti sa-l populam. Eventuri foarte dese si multe altele gogogo

| Radu_Blanka_1996 a răspuns:

HostName: [RO]R-Gaming: RPG Server[WIPED][LVL 2+150k]
Address: rpg.r-gaming.ro:7777

Hai la noi! Este un GM UNIC cu un staff de treaba. Cautam lideri. Te asteptam.

| D333333NIS a răspuns:

HostName: [WIPE] xDevil RPG Server [0.3e]
Address: gta.xdevil.ro SAU 86.105.27.118:7777
Players: ** / 60
Ping: 69
Mode: Detroit RPG
Map: San Andreas

La level 1 => Leader, Helper, recrutari in factiuni => pentru toate astea trebuie cereri pe forum.

La level 4 => Masina Personala!

SITE: http://www.xdevil.ro

RADIO: http://86.105.27.146:9994/listen.pls

Factiuni:

Police Departament
FBI
National Guard
Medic
The Mafia
The Triads
Mayor
Hitman
News
Taxi Co.
License Faction
Ballas
Los Santos Vagos
Varios Los Aztecas
Grove Street
NFS CLub

Joburi Legale:

-Detective (Detectiv)
-Lawyer (Avocat) $
-Car Mechanic (Mecanic de masini)
-Bodyguard (Garda de corp)
-Car Dealer (Vanzator de masini) $
-Boxer
-Bus Driver (Conducator de autobuz)
-Trucker (Camionagiu)
-Garbeage Collector (Gunoier) $
-Paper Boy (Ziarist)

Joburi Ilegale:

-Arms Dealer (Traficant de arme) $$$
-Drug Dealer (Traficant de droguri) $$
-Whore
-Car Jacker (Spargator de masini) $

Serverul este dotat cu:

- 200 case, fiecare casa are masina proprie [/househelp pentru a afla comenzile la casa].

- Poti Depune | Retrage Materiale, Droguri, Bani in Propria Casa [/housedeposit /housewithdraw]

- Poti jefui Banca, Magazinu [ 24/7 ], poti jefui un player ( furi o anumita suma de bani pe care o are la el => in functie de skill ) [ /robbank /robstore /steal ]

- insula pe care se afla case ce pot fi cumparate, benzinarie, un bar si multe altele.

- It poti creea singur NRG prin comanda /create [NRG sau CAR] [/vreaunrg si /help].

- Masina personala o primesti imediat dupa ce ti se raspunde la cerere dupa forum, adica in joc, nu trebuie sa astepti sa se dea restart la server.

- Modificari facute la multe din joburile obisnuite (de exemplu la arms dealer, creat deliver in LS si SF, bineinteles se face direnetza intre ele prin materialele oferite) si multe altele.

- La factiunea NFS Club avem: skinuri, spawn, vehicule in interioru la HQ, rankuri ce cresc pe baza de Bounty Points, iar bounty points poti face participand la curse sau scapand de wanted.

- Avem Eventul cu servieta si cel de vanatoare[Hunting Event] + Eventurile facute de STaff.

- LA eventurile facute de staff se mai dau ca premiu pe langa $$$ si Respect Points.

- In fiecare Sambata la ora 18 se organizeaza Last Gang Standing, un event cu Premii mari.

Daca esti interesat sa afli cat mai multe intra alaturi de noi.

| Iulian_iulian_1996 a răspuns:

Loati id lui dan_pda_gta

| Iulian_iulian_1996 a răspuns:

Loati id lui Dan_pda_gta

| Andrei_Ion_1998 a răspuns:

Wtfcs - PRG ( Un nou inceput! )[0.3E]

O mica descriere generala a serverului :

Este un server deschis [chiar de putin timp] ce este hostat 24/24.
Serverul, dupa cum vedeti, este pe 0.3E si este curand redeschis!
Server fara bugu'uri.
Economia serverului este bine organizata asa incat playerul sa nu se plictiseasca.
Playerii pot avea 2 masini personale, 1 heli si o barca [binteles trebuie sa plateasca o anumita suma de bani pentru fiecare].
La banca pentru a poate scoate bani trebuie sa ai card si sa iti creezi un cont in care pui un cod pin [bineinteles iti apare la /stats] si asa poti depozita bani in banca sau poti depozita si in contul respectiv bancar care l-ai creat.
Multe locuri de vizitat si cateva de castigat bani si distrandu-te!

Factiuni:

1. Police Departament [P.D]
2. Federal Bureau of Investigation [F.B.I]
3.Ambulance
4.News Reporter
5. Taxi Cab Company
6.School Instructor
7.Tow Car Company
8.Presedinte
9.Hitman
10.Corleone
11.Barzini
12. Underground Street Mafia [USM]
13.Ballas
14.Grove Street
15.Los Santos Vagos
16.The Nang Boys

Factiunile sunt 16 la numar (dupa cum se vede). Multe din ele inca nu lider. Daca doresti sa fii lider contacteaza un helper sau admin pentru detalii!

Pe server se fac multe eventuri atat minieventuri cat si eventuri.
Mapping pentru anumite eventuri cum ar fi CS(Counter-Strike) sau Race (drag sau drift)!
Venind vorba de eventuri :d. Cand un helper/admin doreste sa faca un event playerii nu sunt nevoiti sa dea /report si sa astepte pentru a primi teleport la event...doar printr-o simpla comanda tastata de player care apare in momentul deschiderii unui event il duce direct acolo:d
Esti blocat? Si admini nu sunt online sau sunt ocupati cu eventuri sau alte probleme? Exista comanda /stuck!:D
Multe biz'uri si mai ales case de unde poti alege!
Daca esti player activ la un anumit level iti deschidem o casa oriunde doresti pe harta [binteles daca nu e deja acolo o casa si nu e cumparata!]

Masini: sunt 5 dealere de masini/barci/heli personale
-2 de masini (unul in LS si celalat in LV)
-1 de motoare
-1 de heli
-1 de barci

Pentru a putea lua un job poti merge in fata la Police Departament si ai acolo lista de job'uri existente pe server!
In case respectiv biz'uri intri apasand tasta f sau enter.

De inceput playerii primesc level 2 + 70k. [Nu mult pentru a nu se plictisi playerul pe server avand de toate]

Okei am spus cateva detalii despre server :D. Daca doriti sa aflati mai multe intrati pe 93.119.26.229:7777!
Cand intrati nu ezitati sa dati /needhelp sau /report [text] pentru ajutor si cineva din STAFF va ajuta sau daca doriti va face un tur al serverului!
Forumul nostru : http://www.wtfcs.com/forum
Va asteptam cu drag ^.^

Take care! :D

| Satyr666 a răspuns:

HostName: SAMP-RP Community | Client: 0.3e
Address: 93.119.26.248:7777
Players: xx / 50
Ping: 29
Mode: Role Play
Map: Romania

| zdravanzh a răspuns:

Rpg.pcupdate.ro:7777 cel mai tare server

| Alin18 a răspuns:

HostName: RPG.GTAMAFIA.COM | 0.3e | RO / EN | NEW UPDATES
Address: 128.204.195.161:7777
Players: --- / 200
Ping: 55
Mode: GTAMafia RPG v2.0
Map: GTAMafia

Forum: www.gtamafia.com

GTAMafia.com este o comunitate dedicata popularului joc Grand Theft Auto San Andreas Multiplay ce a fost infiintata in vara anului 2011 si face parte din reteaua internationala de gaming GameSymbol ce dateaza inca din anul 2006 oferind jucatorilor o multitudine de gameservers fara plata, diferite si pe gustul fiecaruia.

In urmatoarele randuri vom face doar o scurta descriere a catorva dintre lucrurile esentiale de pe server, iar pentru a descoperi toate facilitatile si sistemele unice va invitam pe RPG.GTAMAFIA.COM.

Urmand ca celelalte lucruri la fel de importante si frumoase sa le aflati singuri intrand pe servarul acesta!

FACTIUNI
Serverul dispune de 14 factiuni dupa cum urmeaza :

1. Los Santos Police Department
2. SASP
3. FBI
4. Los Santos Fire and Medical Department
5. National Guard
6. Senate.
7. LS News
8. Hitman
9. CentralSide El Corona Mavilla XVIII
10. Clanton Avenue Locotes X3
11. Uptown Marshall Block
12. 1113 IdleStreet Black Disciples
13. Boskoviskye Bratva
14. Sacra Corona Unita

FACILITATI

[b]Sistemul de case [/b]
Serverul GTAMafia dispune de un sistem UNIC de,, construire’’ a caselor, adaugarea acestora putandu-se realiza direct din joc unde doreste jucatorul, desigur cu anumite conditii si fara ca numarul caselor sa fie limitat. Jucatorul va trebui sa seteze locatia intrarii in casa si va putea alege un interior dintr-o gama larga cu preturi variate. Dupa aceasta, jucatorul isi va alege name tag-ul casei ca de exemplu : Vila lui Jack; Casa lui Jack; Conacul lui Jack etc. Jucatorul mai are optiunea de a cumpara un sistem de alarma pentru casa care va fi descris mai jos.
Dupa ce jucatorul va selecta din meniu : ‘Finalizarea cumpararii’, administratorii online vor primi un mesaj in legatura cu cererea jucatorului pentru realizarea casei, iar daca acea casa indeplineste toate conditiile administratorul va confirma acea casa.

IMAGINE: http://i.imgur.com/O8Cfh.jpg

IMAGINE: http://i.imgur.com/nu3Gn.png

Comenzi suplimentare : /househelp

Sistemul de spargere a unei case - Sistemul de alarma pentru casa
Daca jucatorul, in momentul in care si-a cumparat o casa a ales sa isi cumpere si un sistem de alarma, acesta poate benificia de el. Jucatorul poate seta utilizand comanda : /setalarm [numarul jucatorului de telefon] un numar de telefon pe care va primi un mesaj de avertizare in momentul in care cineva i-a intrat in casa. Un jucator poate sparge casa altui jucator daca va cumpara de la un magazin 24/7 ’Screw Driver’ si va tasta in dreptul unei case comanda : /breakin [Numele detinatorului casei care urmeaza sa fie sparta].

IMAGINE: http://i.imgur.com/xIOAf.png

IMAGINE: http://i.imgur.com/wfn9b.png

[b]Sistemul Car Dealership[/b]

Sistemul va ofera posibilitatea de a va alege un numar de inmatriculare de maxim 8 caractere, sa cumparati un loc de parcare, sa parcati si sa spawnati masina la locul de parcare, aceasta urmand sa ramana in locul acela, sa schimbati culoarea masinii, sa vindeti/acceptati/refuzati masina/cumpararea masinii.
De asemenea veti putea detine un numar de 10 autovehicule personale.De asemenea beneficiati de o comanda pentru a va permite stocarea armelor in porbagajul masini, cate 5 sloturi pentru fiecare vehicul.
Deasemenea sistemul beneficiaza de un sistem de asigurare, asadar in cazul in care cumparati o asigurare iar masina va fi distrusa, nu o veti pierde datorita asigurarii.
Daca nu aveti asigurare si masina este distrusa, veti pierde masina. Puteti cumpara o asigurare utilizand comanda /v buyinsurance.

IMAGINE: http://i.imgur.com/NnfNU.png

[b]Sistemul de spargere a bancii [UNIC][/b]
Serverul are cel mai frumos si unicul sistem de spargere a bancii de acest gen. Spargerea bancii se realizeaza in felul urmator:
Liderul echipei va tasta /setuprobbery in interiorul bancii.(5 membrii ai LSPD/NG/SASP/FBI trebuie sa fie ONLINE ca urmatorii pasi sa fie realizati, iar daca nu sunt ONLINE minim 5 atunci furtul nu va putea fi realizat). Dupa aceasta el va tasta /inviteroobery [ID].
Echipa poate avea maxim 5 membrii iar dupa ce toate acestea au fost realizate, LSPD-ul va primi un mesaj cum ca banca va fi sparta.
Spargatorii vor tasta langa aceasta usa /plantc4

IMAGINE: http://i.imgur.com/dzDtE.png

... si vor primi un detonator.
Dupa ce vor declansa detonatorul, usa va fi sparta si inauntrul camerei vor tasta /loadcash, primind o suma de bani o data la 15 secunde de cate ori vor ei insa politia va ajunge repede, iar suspectii primesc automat wanted maxim si vor ajunge la inchisoare in cazul in care vor fi omorati de acestia.
Dupa ce au incasat banii doriti, acestia trebuie sa mearga o distanta mare pana in BaySide pentru a lua banii, cu fortele de politie urmarindu-i.

[b]LSPD/SASP/NG/FBI Spike Srip Script[/b]
Membrii LSPD/SASP/FBI/NG dispun de o comanda care realizeaza o sina cu tepi, care va fi foarte de folos in urmariri.
Va va fi aratat concret in filmuletul de mai jos:

VIDEO: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3fRKs5Yy-io[/youtube]

[b]GPS System[/b]
Serverul beneficiaza de un sistem GPS unic care contine toate locatiile importante.
Mai multe veti putea vedea in video-ul de mai jos:

VIDEO: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cmjoxlmgKhI[/youtube]

[b]Car Control System[/b]
Sistemul de control al masinii va ajuta sa aprindeti/inchideti farurile, sa deschideti/inchideti capota si portbagajul masinii si de asemenea sa opriti/porniti motorul acesteia.

Image: http://imageshack.us/photo/my-images/838/samp042wz.png/

De asemenea puteti cumpara neoane cu o simpla comanda "/neon" la locul potrivit.

Image: http://imageshack.us/photo/my-images/269/samp043mi.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/576/samp044v.png/

| Claudiu_Stoica_1998 a răspuns:

HostName: Zonek: www.zonek.ro
Address: 192.168.0.101:7777
Players: 0 / 100
Ping: 5
Mode: • Zonek v2.0•
Map: Romania

| Andrey_Bostan_1992 a răspuns:

93.119.26.225:7777 uite aici un server nou, foarte frumos, masini persoanale RPG, tot ce vrei, GMS, admini de treaba ai sansa sa ajungi GMS daca cunosti RPG si toate cele, bafta haide si tu

| Andrey_Bostan_1992 a răspuns:

HostName: Romania RPG Server [0.3E]
Address: 93.119.26.225:7777
Players: 6 / 50
Ping: 31
Mode: |RO|RPG|v 0.3E|
Map: | Romania |

| Gabw1234 a răspuns:

HostName: [0.3e]4GaminG.Org Real-Life RPG
Address: 188.241.87.88:7777
Players: x/ 25
Ping: 53
Mode: RL-RP V6.1
Map: San Andreas

| Ionutz_Gaby_1997 a răspuns:

WtfCs - RPG [0.3e]
Adress : 93.119.26.229:7777
Players : 40/100
Ping : 2
Mode : WTF v3.0
Map : Romanian Map

| Ionutz_Gaby_1997 a răspuns:

Wtf Cs - RPG [0.3e]
Adress : 93.119.26.229:7777
Players : 40/100
Ping : 2
Mode : WTF v3.0
Map : Romanian Map

| Nikolas1337 a răspuns:

Www.VEDON.ro/Forum

HostName: Vedon: RolePlay Romania [0.3e]
Address: rpg.vedon.ro:7777
Players: 3 / 60
Ping: 16
Mode: VD:RP V1.0a
Map: San Andreas

Pe Vedon.RO veti dispune de urmatoarele factiuni.

Mafii:
Cuneo
Stracci
Tattaglia
Barzini (closed)
Corleone (closed)
Paterno (closed)
Fire & Medic Paramedic
Taxi Cab Company
School Instructor
News Reporter
Tow Truck Company
FBI ( rutiera / interventii )

Din toate acceste factiuni pot intra de la level 2 in orice mafie/factiune.

• Joburi Secundare

1). Detective
2). Lawyer
3). Whore
4). Drugs Dealer
5). Car Jacker
6). Car Mechanic
7). Arms Dealer
8). Car Dealer
9). Bus Driver
10). Taxi Driver
11). Fermier

• Alte Detalii:

» Primiti Level 2 de start
» Primiti 150.000$ de start
» Se vor face event-uri la 30 de minute.
» Vei primi bani/propietati la fiecare player adus.
» Toate intrarile...

De ce VEDON.ro?

1). Servere UpTime 99, 9%
2). Codurile sunt interzise
3). Membrii staffului isi fac datoria cat mai bine posibil si sunt corecti
4). Regulamentul e pe primul loc
5). Jucatorii comunitatii sunt maturi, asa incat ai cu cine sa discuti
6). Se tin cont de opiniile jucatorilor
7). Support 24/7
8). Orice problema se rezolva in maximum 24 ore
9). Experienta acumulata dealungul timpului in domeniul gamingului se reflecta asupra calitatii serverelor
10). UpDate-uri saptamanale
11). Prieteni noi

www.VEDON.ro/Forum

| aka7up a răspuns:

HostName: VzG RPG [0.3e] Dam /stats
Address: 93.119.26.13:7777
Players: 26 / 50
Ping: 29
Mode: *VzG RPG*
Map: *San Andreas*

| JohNNy28 a răspuns:

Address: samp.rss-ro.com:7777 ping: 70 players: 284/500 ...etc. vezi tu.

| Energy_Blacky_1992 a răspuns (pentru Andrei_Ion_1998):

HostName: Viata prin Pitesti - RolePlay
Address: 94.176.163.44:7777
Players: x / 60
Ping: 39
Mode: LS-RP V5.0
Map: Los Santos

Serverul este facut de 1 saptamana sunt factiuni libere veniti

| Radu_Iordanescu_1992 a răspuns:

HostName: [Romania] gPlace | RPG Server 0.3E
Address: 93.119.26.4:7777
Players: 8 / 50
Ping: 20
Mode: RPG - v1.4
Map: Los Santos

| Florentina_Chifor_1967 a răspuns:

Cel mai tare sv spune ca tea adus Alexoiul
Sv on 24/7

| RubenX a răspuns:

HostName: GameFront | S-a Dat Wipe!
Address: Samp.GameFront.ro:7777
Players: 30 / 100
Ping: 17
Mode: GameFront RPG v2.5
Map: Romania
server nou! hai si tu alaturi de noi...go go go!

| RubenX a răspuns:

HostName: GameFront | S-a Dat Wipe!
Address: Samp.GameFront.ro:7777
Players: 30 / 100
Ping: 17
Mode: GameFront RPG v2.5
Map: Romania
server nou deschis sai si tu alaturi de noi! go go go!

| MiTa96 a răspuns:

Cautati un server cu un GameMode frumos, fara buguri, unde nu toti playerii sunt helperi sau admini, cu un staff ok unde sa jucati linistiti? Va asteaptam pe SAMP.INDUNGI.RO, un server cu o atmosfera minunata in care toata lumea cu siguranta se va simti foarte bine.Pentru inceput, incepeti cu level 3 si 5.000$.Economia este una normala, o masina modesta costant intre 10.000-20.000$, deci oricine are sansa la bunuri atata timp cat munceste. Avem 18 joburi, printre care cele mai bune fiind Car Jacker, Sweeper, Garbage. Aveti nevoie de ajutor? Nu ezitati sa intrebati adminii.Staff-ul este nerabdator sa va ajute oricand si oriunde. Avem 12 factiuni, care le puteti gasi pe forumul nostru.Intrati pe www.indungi.ro/forum - > Gta SAN ANDREAS - > Roleplay SAMP.

| MiTa96 a răspuns:

Cautati un server cu un GameMode frumos, fara buguri, unde nu toti playerii sunt helperi sau admini, cu un staff ok unde sa jucati linistiti? Va asteaptam pe SAMP.INDUNGI.RO, un server cu o atmosfera minunata in care toata lumea cu siguranta se va simti foarte bine.Pentru inceput, incepeti cu level 3 si 5.000$.Economia este una normala, o masina modesta costant intre 10.000-20.000$, deci oricine are sansa la bunuri atata timp cat munceste. Avem 18 joburi, printre care cele mai bune fiind Car Jacker, Sweeper, Garbage. Aveti nevoie de ajutor? Nu ezitati sa intrebati adminii.Staff-ul este nerabdator sa va ajute oricand si oriunde. Avem 12 factiuni, care le puteti gasi pe forumul nostru.Intrati pe www.indungi.ro/forum - > Gta SAN ANDREAS - > Roleplay SAMP.

| Dobre_Alex_1998 a răspuns:

127.0.0.1:7777 e un sv super va garantez daqr nu e deschs mereu... se da vip 3 de la inceput vb cu owneru ssi va da maaxim lvl 3! ad id own dobrealex2008@yahoo.com