| cosmin123bos a întrebat:

Dati-mi niste servere de sa:mp romanesti dar sa fie cat de cat populate. funda:X

628 răspunsuri:
| Dobre_Alex_1998 a răspuns:

Si eventuri zilnice!

| kanGoL233 a răspuns:

HostName: NewNolimit RPG [0.3e]
Address: 31.215.195.93:7777
Players: 8 / 50
Ping: 21
Mode: NN:RP v3.0
Map: San Andreas

| Mihaittza a răspuns:

HostName: [0.3e]vGaming RPG (GM->rGaming)
Address: 5.175.141.228:7777
Players: 28 / 50
Ping: 26
Mode: Virtual-Life RPG v1.5
Map: San Andreas

| bessy a răspuns:

HostName: GTA ProBm [0.3e] | WIPE
Address: 188.212.107.218:7777
Players: 6 / 60
Ping: 42
Mode: GTA ProBm Roleplay
Map: LS and LV

| RockOn_Dany_1997 a răspuns:

Www.gamebook.ro intri aici dai la informatii server state si ai acolo ipul

| Nesquik98 a răspuns:

HostName: Next Level Gaming[0.3e] La lvl 4 ATV personal cado
Address: 93.119.26.208:7777
Players: 16 / 100
Ping: 3
Mode: NLG v1.3
Map: San Andreas

| xCruz a răspuns:

94.176.155.174:7777! ADMINI DE TREABA VIP DE TREABA

| aleks7up a răspuns:

Extra Stunt Romania este un frumos server de Stunt/DM/Party/Drift/Race si multe alte activitati.
Ip’ul serverului este urmatorul: 93.114.82.186:7777
Dns’ul: ESR.FURIOS.RO:7777
Numar Sloturi: 50
Portul: 7777
Detinator Server: SeVeN
Contact Official: extra_stunt@yahoo.com
Cei care doresc Admin sau V.I.P sunt bineveniti!
Poti primii V.I.P folosind comanda: /buyvip necesitand doar acumularea a 5 ore!
Poti primii ADMIN folosind comanda: /buyadmin necesitand doar acumularea a 10 ore!
Serverul include urmatoarele systeme:
#Neon system
#Tuning System
#Buy Big Weapons System [with score]
#Minigames System
#Auto Race System
#Buyvip System
#Buyadmin System
#Admin System
#BuyCoins System
#House System
#Lotto System
#Hold System
~Foarte multe comenzi!
~Foarte multe teleporturi!
~Foarte multe obiecte!
Restul descoperiti singuri!
[img]http://samp.ae-webmedia.de/......nature.php

| Dum_Alex_1995 a răspuns:

HostName: [0.3e]BlueGaming RPG[Wipe]
Address: 93.119.26.222:7777
Players: 45 / 50
Ping: 6
Mode: BlueGaming v4.3
Map: San Andreas

Factions :
-Police Departament
-F.B.I
-National Guard
-Hitman
-Taxi Co
-Medic/Fireman Departament
-Flash Racing
-Yakuza Mafia
-La Casa Nostra Mafia
-Bloods Gang
-Crips Gang
-Nortenos Gang
-Surenos Gang

| ExTaZy25 a răspuns:

Uite
HostName: SaMp.n00bs.Ro
Address: 46.108.3.226:7777

| 12345678924 a răspuns:

E de RolePlay[0.3e]
Dau admin 3
Serverul o sa fie Hostat
Sunt admini buni
INtra nu vei regreta

| Ahaaaaa a răspuns:

Adress: 31.14.2.16:7777
Players: xx:500
Ping: 12
Mode: GodFather Theg.ro
Map: San andreas

In factiuni poti intra de la Lvl 1! Poti fi lider admin helper, admin si helper devi doar daca aduci playeri.Cand intrati scrieti /report m-a adus Mikhy, dar poti primi si admin si heleper!

| Rareș_Bălăuță_1998 a răspuns:

Server Nou 0.3e
Forum:godfather-314.forumz.ro
gf.kboom.ro

Acest server este un GodFather dupa cum bine stiti level faci prin respesct points care il primesti la PayDay.

Factiuni:

Police
FBI
National Guard
Medic
The Mafia
The Triads
Hitman
News
Taxi Company
License Faction
Ballas
Las Venturas Vagos
Varios Los Aztecas
Grove Street

Joburi:

Legale:
-Detective (Detectiv)
-Lawyer (Avocat) $
-Car Mechanic (Mecanic de masini)
-Bodyguard (Garda de corp)
-Car Dealer (Vanzator de masini) $
-Boxer
-Bus Driver (Conducator de autobuz)
-Trucker (Camionagiu)
-Garbeage Collector (Gunoier) $
-Paper Boy (Ziarist)[/color]

Ilegal:
-Arms Dealer (Traficant de arme) $$$
-Drug Dealer (Traficant de droguri) $$
-Whore
-Car Jacker (Spargator de masini) $

VibePlay:Godfather LS-LV[0.3e]
Address: 79.119.232.180:7777
Players: x / 100
Ping: 12
Mode: SanAndreas GF
Map: SanAndreas LS-SF

| SyckaBoss a răspuns:

93.187.143.218:7777 Virtual-Gaming in momentele acestea de putini playeri cine ajuta sv ia VIP Helper chiar si admin

| XxFuriousXx a răspuns:

Frate eu iti zic nu te loga pe sv asta iti dau eu aici unu tare:Adress:176.9.46.88:7777

| BonJovi4EveR a răspuns:

HostName: Gta.Freakz.Ro - The Godfather
Address: gta.freakz.ro:7777
Players: 92 / 100
Ping: 18
Mode: Godfather © Freakz.Ro
Map: San Andreas

http://www.youtube.com/watch?v=ACimR-6id_o

GTA.FREAKZ.RO ==> CONNECT : GO! GO! GO!

| BOSSSSUL a răspuns:

| slaidnr1 a răspuns:

HostName: Samp.CvL.Ro - The Godfather
Address: samp.cvl.ro:7777
Players: 63 / 150
Ping: 7
Mode: Godfather © CVL.Ro
Map: San Andreas

La level 3 masina personala gratis la alegere, iar la level 5 arma infinita gratis la alegere

| 74Alex74 a răspuns:

178.63.199.53:7777 Server de transport ft ok.Mie imi place

| DKRAdrian a răspuns:

DESCHIDEREA OFFICIALA (In data de 20 octombrie 2012 a fost WIPE official, asa ca toti aveti o sansa la admin, lider, helper s.a.m.d)
http://www.big-network.in

Factiuni

Politia Romana
Serviciul Romana de Interventie
Armata Romana
S.M.U.R.D
La Cosa Nostra
Yakuza
Hitman
Stirile Big Network
Compania de Taxi
Groove Street Family
Ballas Gang
Los Santos Vagos
Varrio Los Aztecas

Joburi

Detectiv (/find)
Avocat (/free)
Whore (/sex)
Dealer de Droguri (/selldrugs)

-Iar la sistemul de droguri am creat ceva special pentru voi, veti vedea in joc.

Vanzator de Masini (/dropcar)
Mecanic (/refill /repair si /duty)
Badigard (/guard)
Vanzator de Arme (/materials si /sellgun)

-Aici au fost facut zone speciala unde vor fi facute materiale (veti primi checkpoint).

Sofer de Autobuz (/fare)
Ziarist (/papers /bring si /deliver)
Sofer de Tir (/buyprods /load /sellprods)

- Aici veti primi mai multi bani deoarece va fi o slujba mai grea si mai lunga deoarece va dura pana veti imparti la multe bizuri marfurile disponibile. Veti vedea in joc mai multe detalii despre job.

Fermier

- Este un job nou pentru server deoarece v-a trebui sa muncesti la o ferma de la tara cu o combina de agricultura. Va trebui sa lucrezi la pamant (sa treci prin niste checkpoint-uri) iar la sfarsit vei primi o suma de bani de la patronul fermei.

Sofer S.O.M.A

- Si acesta este un job nou pentru server, aici va trebui sa mergeti cu masina de gunoi la diferite case (unde va indruma checkpoint-urile) si va trebui sa luati cosurile de gunoi de la casa in masina de gunoi iar la sfarsit trebuie reciclate la groapa de gunoi.

Avem * RPG SITE care contine:

>> Lista cu Lideri
>> Lista cu Helperi
>> Lista cu Admini
>> Cerere Lider
>> Cerere Helper
>> Ban List
>> Generator Semnatura Player
>> Informatii Site si versiunea actual a sa-mp (0.3e)[/b]

Ce gasiti pe server cand intrati:

- Cand intrati pe server primiti level 1 si 350lei in mana / 500lei in banca
- Puteti cumpara 2 masini personale.
- Acum cand dati un report trebuie sa asteptati minim 30 secunde pentru altu iar acum o sa va accepte un admin reportul prin comanda /ar (accept report).
- Acum va puteti cumpara haine de la 'Magazinu de Haine' cu comanda /buyskin si o haina costa in jur de 20 sau 30 de lei. Puteti alege un skin doar de la 1 pana la 44.
- Adaugata comanda /styles, unde va puteti schimba stilul de lupta. Trebuie sa va duceti in 'Sala de Box' la vestiar si o sa vedeti acolo pasi care trebuie urmati. (3dtextlabel,dialogid,etc)
- A fost creat un sistem de 'show players' facut special de echipa noastra. Deci de acum veti vedea pe map sau minimap doar jucatori care sunt la cativa metri de voi, cei de la distanta nu.
- Adaugata comanda /count pentru admini care se foloseste la eventuri. Va fi o numaratoare atunci cand dati /count va scrie jos ' 3, 2, 1 - start ' deoarece ne-am gandit sa nu mai folosim aiurea celelalte chat-uri pentru a da un start.
- Adaugat Mall-ul Big Network care contine:

Cod:- un cazino
- o alimentara mare
- un magazin de haine
- un restaurant (bizul)
- sarituri cu parasuta (utilizare comanda /saritura)
- arena cu masini (curse)
- muzeu cu pesti (ceva unic)
- un club de stripteze + o camera privata

- Adaugat un sistem de ajutor pentru politisti. Sunt la dispozitie 3 comenzi:

Cod:/bk - cereti ajutorul colegilor (veti fi marcati cu rosu pe map)
/bkc - nu mai cereti ajutorul colegilor
/bklist - pentru a verifica pe cei care au nevoie de ajutor

- Adaugate seifuri la ganguri si mafii pentru depozitarea materialelor si drogurilor, acestea sunt salvate si dupa relog sau restart server.

Cod:/depozita - depuneti in seif materiale sau droguri
/scoate - scoateti din seif materialele si drogurile detinute de dvs

- Adaugat un nou sistem de arme, acum armele care le detineti intr-un anumit moment se vor vedea si pe corp ca in realitate. Au fost facut si 2 comenzi:

Cod:/dropgun - aruncati o arma pe jos
/takegun - luati o arma care se afla pe jos

- Adaugat un sistem de jefuire banca. Puteti jefui banca cand va aflati pe pickup-ul "$" din banca si tastati comanda /robbank. Veti avea nevoie de minim level 8 iar atunci cand jefuiti va fi alertata politia si veti primi wanted 5 + o suma de bani.

- Adaugat un sistem de cucereri de teritorii [rival wars]

Cod:/wars - ca sa vedeti toate comenzile disponibile
/scorewar - vedeti scorul detinut in timpul cuceriri
/givezone - dati un anumit teritoriu altui lider
/takezone - cuceriti un anumit teritoriu
/takeover - renuntati la o anumita batalie (doar admini)

- Adaugat un sistem de salvare tunning pentru masini personale. Comenzile sunt /savetunning si /loadtunning.
- Va puteti cumpara pachet de tigari de la alimentara iar apoi puteti fuma tigarile prin utilizarea comenzi /smoke
- A fost facut alt sistem de viata iar acum se va vedea si la 'stats' exact viata (cu fiecare procent).
- A fost creat un hotel care contine 10 camere de inchiriat doar pentru o noaptea. Daca doriti puteti revine peste o noaptea denou acestea sunt trecute cu '101, 102, s.a...'
- Adaugat un balon cu aer care se afla pe plaja, iar comenzile sunt:

Cod:/controlon - ca sa controlati balonul
/controloff - ca sa nu mai controlati balonul
/comenzibalon - ca sa vedeti cum controlati balonul

- Au fost adaugate 10 npc-uri, acestea sunt:

Cod:- 2 stripteze la mall
- 1 stripteza speciala in camera privata de la mall
- 2 badigarzi la mall
- 2 politisti la sectia de politie
- 1 civil la spawn civil
- 2 soferi de autobuze

- Adaugata o spalatorie pe server. Ca sa va spalati masina trebuia sa va cumparati un bilet de spalatorie de la o alimentara 24/7 iar apoi tastati comanda /spalamasina la spalatorie.

- Adaugat un magazin de electronica langa spawn civil. De acolo va puteti cumpara neoane si sirene pentru masinile dvs.

Cod:/neon - va alegeti culoarea neonului cumparat
/sirena1 - va puneti sirena mare
/sirena2 - va puneti sirena medie
/sirena 3 - va puneti sirena mica

- Adaugata o biserica si o capela langa sectia de politie. Totul este amenajat frumos si acolo aveti si un interior unde vom tine slujbe si unde se pot casatori playeri.

Cod:/bisericahelp - afli toate comenzile disponibile
/divort - divortezi de cineva
/casatorie - te casatoresti cu cinea
/martor - esti martor la casatorie

- A fost adaugat un sistem de basket si un teren foarte frumos amenajat langa spalatorie pe acolo. Va puteti juca basket cu prieteni oricand doriti!

Cod:/baskethelp
C - bati mingea de pamant
CLICK DREAPTA - iei mingea in mana
2X CLICK DREAPTA - arunci mingea

- A fost adaugata o noua primarie cu o noua infatisare mult mai frumoasa. [by speedkill mapping]
- A fost adaugat un sistem de faruri. Le puteti deschide si aprinde prin apasarea tastei NUM4.
- Puteti deschide automat portbagajul masini prin apasarea tastei NUM2.
- Puteti deschide automat capota masini prin apasarea tastei NUM8.
- Adaugat un sistem de audio. Este vorba ca va luati un casetofon si o sa ascultati muzica daca doriti.

Cod:/casetofon - ascultati muzica
/offcasetofon - opriti muzica de la casetofon

- Adaugat un sistem nou de fish, cu urmatoarele comenzi:

Cod:/fish - pescuiti
/fishes - aflati cati pesti aveti
/fishback - aruncati un peste
/fishallback - aruncati toti pesti
/releasefish - terminati de pescuit
/vinde pesti [numar] - vindeti pesti de la 24/7

- Adaugata o arena de hockey unde o sa puteti juca meciuri de hockey cu prieteni sau o sa se tine campionate:

Cod:/hskate - sa mergeti cu patinele
/starthockey - intrati in arena si jucati hockey
/stophockey - iesiti de la meciu de hockey

========================================================================

Scripter: BuBu
Site: http://www.big-network.in
Forum: http://www.big-network.in/forum
Site RPG: http://www.big-network.in/rpg
IP: 193.84.64.105:7777
DNS: rpg.big-network.in
80 slots + 10 npc-uri = 90

| Roland_Roli_1997 a răspuns:

HostName: vGamers:Reality Roleplay[0.3e]
Address: 93.119.26.211:7777
Players: 15 / 50
Ping: 20
Mode:.:: vGamers V4.1 ::.
Map: Los Santos

Descriere:
Este un sv nou, un gm foarte frumos, merita sal incercati avem buycar cu diferite masini, se da lvl 3 si 500k de inceput iti ajunge de masina/masini casa, merita incercat pentru mai multe intrebari add wwe.roli@yahoo.com

| bogboby a răspuns:

95.64.86.159:7777 va asteptam se fac alegeri pentru leaderi

| DaNuTzU2013 a răspuns:

Cel mai tare server de sa:mp:
Forum: www.next-evo.org/forum

| Luckuuuuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

Next Evolution RPG (samp.next-evo.org)

Status: Online
IP: 93.119.26.229:7777
Gamemode: Next-Evo v3.0
Mapname: Romanian Map
Players: 43/100
Uptime: 97.38%

Factiuni:

Crips Gang
The Triad
Nortenos
Underground Street Tuning
Taxi Cab Company
Tow Car Company
Los Santos Council
FBI
Police Department
National Guard
Ambulance
News Reporter
Hitman Agency
Corleone Family
Yakuza Family
Bloods Gang
Surenos

Deasemenea mai se pot face cereri pentru lider de la level 5.
Si pentru helper de la level 6.
Gasesti orice masina la Buycar fara sa donezi bani
Trebuie sa muncesti pentru bani, dupa care iti poti cumpara o masina.
Admini/helperii te ajuta cu orice problema
Avem playeri RP, glumeti, seriosi.
Asteptam orice jucator cu drag.
Avem si forum http://next-evo.org/forum/index.php aici gasiti mai multe informatii.
Codurile sunt interzise Orice.
Orice problema se rezolva in maximum 24 ore

- Iti poti cumpara o casa;
- Iti poti cumpara masini;
-Iti poti cumpara o afacere pentru ati face bani mai usor;
- Puteti sa va cumarati si arme pentru propria siguranta.
-Te poti casatori, poti sa ai o familie.
-Te poti baga intr'o factiune.

Joburi:

Detective
Lawyer
Mechanic
Car Jacker
Arms Dealer
Drugs Dealer
Bus Driver
Whore
Bodyguard
Boxer
Paper Boy
Trucker
Farmer

Si multe altele le gasiti pe Server!
Enjoy.

| Spayker a răspuns:

79.172.204.18:7777 S-a deschis acum NOU cauta Staf!

| AmiNo a răspuns:

HostName: JoinGaming RPG - Dam skill 5 la joburi! [0.3e]
Address: 94.176.163.32:7777
Players: X/ 60
Ping: 22
Mode: JoinGaming RPG v1.0
Map: San Andreas

Acest Server este de curand deschis, are un gamemode unic si este Roleplay :

Factiuni:
Politia Romana
Armata Romana
S.R.I
S.M.U.R.D
Hitman Agency
Remorcari Auto
School Instructor
News Reporters
Clanul Sadoveanu
Clanul Camataru
Clanul Duduianu
Clanul Corsicanu
Clanul Capone
Clanul Camataru
Rromi
Taxi

Serverul este foarte frumos.Va asteptam cu multa placere

| Vechi_Tot_1996 a răspuns:

HostName: [RO]TopZone RPG Server LS-LV-SF (0.3e)
Address: 95.65.24.97:7777
Players: 10 / 100
Ping: 22
Mode: GodFatheR RPG
Map: San Andreas

VA ASTEPT ACOLO sub numele de ShAggy! daca vreti va pot ajuta si cu bani!

| derrek1 a răspuns:

HostName: Insomnia | RPG Luni ora 17:00 20onLVLUP+100k
Address: 77.36.64.23:7777
Players: 11 / 75
Ping: 10
Mode: RPG v1.0
Map: San Andreas

| crazy96 a răspuns:

HostName: GoodNightRPG*update*
Address: 109.163.233.119:7777
Players: 3 / 50
Ping: 21
Mode: Good-Night HD:RP v1.0
Map: San Andreas Venitii si voi premii, eventuri si de toate si daca vrei un host calitate www.webtcf.ro oameni nota

| allee_4417 a răspuns:

HostName: [RO]RPG UltraGamming Server[0.3e]
Address: 178.156.200.156:7777
Players: x/ 50
Ping: 102
Mode: •™UltraGamming V3.4.5™•
Map: •™LS||SF•™
Mrita incercat. Veti primi masina personala +bani de inceput.