| Useria a întrebat:

Dati-mi un site ca sa iau windows xp pe stick si daca stiti sa imi si explicati cum reinstalez windowsu pe PC PLZZZZ Funda!winking

2 răspunsuri:
| YoIustin a răspuns:

Salut.
Ca sa poti instala un sistem de operare de pe stick, trebuie sa faci acel stick boot-abil. Problema este ca mai usor faci un CD boot-abil decat un stick, deoarece este mult mai usor. In cazul in care nu ai unitate optica (CD-ROM), nu ai de ales si trebuie sa urmezi metoda cu stick-ul. Nu ma pricep prea bine sa iti spun cum se face stick-ul boot-abil (stiu cu CD, dar cred ca stii si tu). Asa ca am sa iti dau un site de unde sa inveti sa iti faci stick-ul cu XP.
Instalarea se face pur si simplu.
Trebuie doar sa apesi pe o tasta pentru a boot-a de pe stick sau de pe CD. Restul merge de la sine...

| YoIustin a răspuns:

Tot eu... am uitat de video...:) http://www.videotutorial.ro/? p=2047