| bogdanme889 a întrebat:

De ce nu pot crea un server de minecraft cu hamachi pe versiunile mai mari de 1.7.2? Am incercat pe toate mai mari dar numai pe 1.7.2 merge.Cand prietenul meu vrea sa intre ii zice ca nu se poate autentifica sau sesiune invalida. Sfaturi?

4 răspunsuri:
| TinoOG a răspuns:

Recomand sa creezi un server si sa ii faci port forward, Hamachi contine 5 PUP-uri, incetineste netu, dar daca vrei sa continui cu Hamachi, ai grija sa fie prietenul tau in acelasi grup ca tine, altfel nu merge. Legat de eroarea cu sesiune invalida, uita-te in.cfg-urile din folderul serverului.

| bogdanme889 explică (pentru TinoOG):

Unde gasesc folderul serverului? Sunt nou in astea.

| TinoOG a răspuns:

Pai depinde unde l-ai pus tu, pe desktop, in Downloads, etc.

| bogdanme889 explică (pentru TinoOG):

Eu am dat doar deschide in lan.