| anonim_4396 a întrebat:

Deci as vrea sa bag 5euro in steam prin intermediul paysafecard-ului dar nu am inteles cum procedez, trebuie sa imi fac un cont la un punct paypal sau ce? Asa am auzit ca se face sau nu stiu, explicati-mi voi mai detaliat.

3 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Paysafecard e ca un voucher sau ca niste bani virtuali. Il cumperi de la punct (ii poti spune cod, tichet, cum vrei), ai scris un cod acolo pe care-l introduci pe net. O sa ti se alimenteze contul de steam cu codul ala pe care-l gasesti pe foaie (tichet).

| Al3xKID a răspuns (pentru Lawliet14):

De la un punct paypal sau orice magazin?

| Lawliet14 a răspuns (pentru Al3xKID):

Nu se gasesc paysafe-uri la orice magazin, la unele magazine.