| OverLimit a întrebat:

Doresc sa cumpar un laptop nou:
-HP
-Acer
-Lenovo
-Asus

Buget: 1500 lei (dau in plus maxim 300 lei)

Sa mearga bine jocurile:
-GTA V (si online)
-Minecraft
-Alte jocuri noi tongue

Minim 4 GB RAM(si sa pot adauga)
O placa video foarte buna
Nvidia big grin

Astept mai multe oferte
(Nu vreau la mana a doua)

MULTUMESC!

3 răspunsuri:
| Cedry2k8 a răspuns:

Pai stai putin tu cu 1500 lei vrei sa joci GTA 5? Iti trebuie vreo 2500-3000 minim, doar procesorul e posibil sa faca vreo 1000 lei, placa video vreo 7-800, ram-ul 300-400 si celelalte componente (ecran, tastatura, difuzor, baterie, carcasa ). Deci daca ai aduna toate astea ar iesi cam 2000-3000 lei, si producatorul daca ar da un laptop bun la un pret mic, ar iesi pe minus. Fa-ti o idee de pretul pieselor, apoi ghideaza-te dupa ceva mai ieftin. Eu cu 1900 mi-am luat o rabla Samsung de abia merge GTA IV, nu m-am informat si am patit-o.

| catalin542000 a răspuns:

Simcer sa zic eu am pentium dual core 3, 20 ghz si 8gb ram la 1333mhz si o placa video amd r6790 1gb ddr5 256 bity si joc gta v cu toate setarile la high + doua trei setari la ultra fara nici o problema si pc-ul meu a fost facut la mine cu 2200lei deoare ce eu am si schimbat placa video pe parcurs si plllacutele ram ca daca le luam deodata nu ma ajungea atata numai placa video m-a costat 650lei dar na asta a fost greseama mea altfel dadeam mai putin pe pc bine a fost facut pe piese dar recomand pc nu laptop pc-ul este dedicat gaming-ului