DOTA 2 la DreamHack Cluj-Napoca 2015: PGL Winter Ancients of War oferă premii de 5.000 de dolari

DOTA 2, unul dintre cele mai indragite titluri eSports din România, vine la DreamHack Cluj-Napoca 2015 cu o competitie dedicata in exclusivitate echipelor autohtone. PGL Winter Ancients of War va oferi premii de 5.000 de dolari echipelor DOTA 2 din Romania si un spectacol incendiar fanilor jocului creat de Valve.

Turneul va incepe cu doua runde de calificari cu cate 32 de echipe fiecare, iar cele patru echipe finaliste se vor lupta pentru premii si titlul de campioana la DreamHack Cluj-Napoca 2015, intre 29 octombrie -1 noiembrie, la Sala Polivalenta din Cluj-Napoca.

Prima runda de calificari

Inscrieri: 28 septembrie - 5 octombrie.

Disputarea online a meciurilor: 7-8 octombrie

A doua runda de calificari:

Inscrieri: 7-14 octombrie

Disputarea online a meciurilor: 16-17 octombrie

Distribuirea premiilor:

Locul I - 2500 USD

Locul II - 1250 USD

Locul III - 750 USD

Locul IV - 500 USD

Inscrierile si informatiile suplimentare vor fi disponibile in curand pe www.dreamhack.ro si www.pgl.ro

Bilete si abonamentele DreamHack Cluj-Napoca 2015 pot fi cumparate de pe shop.computergames.ro se gasesc si pe bilete.ro, MyTicket.ro, in magazinele Germanos, Inmedio, din oficiile Postei Romane, libraria Mihai Eminescu, caseriile Metrou Unirii 1 si Palatul Copiilor Bucuresti. Informatii suplimentare se gasesc pe platformele oficiale de comunicare: dreamhack.ro si facebook.com/dreamhack.ro

3 răspunsuri:
| Croampa a răspuns:

Doamnelor admine, de ce nu se organizeaza in Romania si concerte de death si black metal? De ce se incurajeaza jocurile pe calculator dar muzica nu?

| RainmakerX a răspuns (pentru Croampa):

Simplu. Cei din generatia noastra asculta diverse melodii pe care le aud pe la telvizor... nu asculta rock si chestii de genul. *asculta dar nu atat de multi * Fac mult mai multi bani din campionate de jocuri *Dota, LOL, Cs Go* decat din astfel de concerte la care nu ar veni atat de multa lume. Ce sa faci daca cei din ziua de azi asculta numai melodii gen "Delia da mama" sau alte chestii de-ale lui Smiley. *no offence, si mie imi place smiley ...am dat un exemplu*
Faza e ca rock-ul nu mai este ce a fost odata...cei de varsta noastra nu mai asculta astfel de melodii iar cei care o fac sunt exceptii.

| IAmTheLegendary a răspuns:

Da numa` dota 2 exista pe lumea asta?! CS:GO, Minecraft, GTA 5...Astea`s jocuri care trebuie jucate la dream hack ma!