| blackmesa a întrebat:

Este posibil sa pot deschide un joc,in cazul meu Gta 4, din pc fara sa mai bag de fiecare data dvd-ul? Dvd-ul e original, am facut imagini in Daemon Tools dar cand montez imaginea si incerc sa-l deschid imi depisteaza ca e copia dvd-ului si nu-mi da voie.A intampinat cineva problema asta, un mic sfat?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu este posibil fara CD sa te joci GTA IV decat daca il crackuiesti.E considerata piraterie ceea ce vrei tu sa faci si aici pe TPU nu primesti suport.

| blackmesa explică (pentru neluL):

Gandul meu nu e de piraterie, pur si simplu vreau sa fie pentru mine mai usor, sa nu fiu nevoit sa bag cd-ul mereu pentru a ma juca, iar daca il crackuiesc ma tem ca nu mai are originalitatea lui. Spre exemplu am Assassins Creed 3 cd original si functioneaza fara dvd in dvd rw, dar asta e joc din 2012 gta 4 din 2008. Ms oricum happy

1 răspuns: