| Radu7498 a întrebat:

Eu am win7 si placa video Nividia GeForce 9600 GT si vreau sa joc wach dogs care-mi cere Dx11 il pot juca cumva?

5 răspunsuri:
| Timur7 a răspuns:

Instaleaza Directx 11

| Radu7498 explică:

Pai win 7 are deja dx11 dar nu inteleg de ce tot imi zice cand deschid jocul ca nu e instalat ma gandesc ca o fi din cauza placii video

| anonimguy3 a răspuns (pentru Radu7498):

Doamne imi vine sa lesin de ras cand te vad ca intrebi asa ceva rolling on the floor))))))))))), OS 7 are deja DX 11 instalat, dar tie iti trebuie o placa video cu DX 11. Si pe rasnita aia de placa video in veci nu vei juca Watch Dogs.

+++++ Iti trebuie macar 4GB ram si windows 7 pe 64 bit si un procesor si placa video sdravene daca vrei sa il joci macar pe mediu.

| Radu7498 explică (pentru anonimguy3):

Pe "rasnita asta de placa" am jucat fara nici un pic de lag Gta IV FarCry3 Crysis2 Saint's Row the third, IV si am deja Win7 pe 64bit + 4rami la placa de baza si procesor dual core de 2, 6 GBwinking
Eu din ce am vazut pe net am inteles ca Dx 10.1 nu e foarte diferit de Dx11 si voiam sa stiu daca-l pot instala cumva cu win-ul meu

| anonimguy3 a răspuns (pentru Radu7498):

Depinde ce procesor ai, nu cred ca te va avantaja nimic. Degeaba ai OS 7 pe 64 bit, daca nu ai 6gb ram, daca ai 4gb ram iti trebuie un procesor bun si o placa video buna. Iti trebuie un procesor de macar 3 ghz si o placa video noua.

APP: jocurile care le-ai zis tu sunt indiferente, le poti juca in ultra pe un pc de 2008 tongue.