| Bagel a întrebat:

Eu joc howrse si ma cam plictisesc, mi se termina punctele de imbatranire si apoi trebuie sa revin ziua urmatoare. Cum nu am prea multi cai, nu pot sa castig prea mult puncte de imbatranire si gasesc greu puncte pe alte pagini. Asa ca pentru cine joaca howrse si stie ce sa fac in privinta asta, cum sa devin mai bun ca numar de cai si de bani si cum sa urc in clasament dau funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| AllmaGirl a răspuns:

Sunt probleme diferite...sa le iau in ordine:

1. Despre punctele de imbatranire:

Punctele se obtin cate 2 pe noapte si cate unul uneori cand se trezeste calul, ori UFO cate unul, 4 sau 6 in functie de noroc. Mai pot fi castigate la evenimente si cornurile abundentei. Eu aveam aceeasi problema si aveam unicorni de reprodus si chiar nu imi placea sa nu am si sa imprumut asa ca am luat o pauza luuunga de la imbatranit cai si am ajuns la 200 de puncte si in 2 luni am ajung la 60 de punctelaughing

2. Cum obtii mai multi cai:

-Imperecheaza caii proprii si pastreaza manzul sau manza produsa.
-Cumpara prin licitatie caii ieftini (daca ai +10 zile)
-Cumpara prin vanzarile directe sau rezervate (daca ai +30 de zile)

4. Cum cresti in clasamentul general:

Punctele din clasamentul general sunt abiliatatile tuturor cailor tai. Ca sa cresti cumpara si antreneaza cai buni sau mai putin buni, cu cat mai multe abilitati, cu atat mai multe puncte.
Daca mai ai intrebari ma poti contacta pe Howrse oricand, ma numesc Alllma