| ReDMaN12 a întrebat:

Exista vreun client cu mc.txt de metin2 care sa nu aiba virusi?
Daca da dati-mi un link pllzzz

10 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Nu exista client de metin curat. Pana si exe-ul de la ro are ceva inclus in el daca-l scanezi pe virustotal.

| ReDMaN12 explică (pentru CM7YRE):

Dar daca creez eu un client, e o idee buna? Crezi ca va avea virusi?

| CM7YRE a răspuns (pentru ReDMaN12):

Ca sa "creezi" tu un client trebuie sa stii un limbaj de programare gen C,e foarte greu (sau macar sa ai sursa executabilului care nu e publica). In cazul asta ar trebui sa nu aiba virusi, pe scurt, totusi, nu ai cum (referindu-ma ca e foarte greu, nu imposibil) sa creezi un client, mai ales de la 0. Si daca zici ca iei din alte cliente, nu inseamna ca creezi ceva, doar iei dintr-o parte si pui in alta parte.

| ReDMaN12 explică (pentru CM7YRE):

Stiu c++ ca sunt la profil de mate-info la liceu.Sti vreau loc unde pot sa invat cum se face un client

| CM7YRE a răspuns (pentru ReDMaN12):

Nu exista "cum sa faci un client", nu poti sa faci asta de unul singur, iti trebuie o echipa fiecare sa se ocupe de o parte.Chiar daca esti la mate-info nu-ti poti imagina cata programare exista intr-un fisier, uite un brief preview din cele peste 500.000 de linii si 10.000 de functii existente:
#include

//-------------------------------------------------------------------------
// Data declarations

extern _UNKNOWN do_horse_state; // weak
extern _UNKNOWN mysql_data_seek; // weak
extern _UNKNOWN my_mb_wc_filename; // weak
extern char a1_08[5]; // weak
extern char aJul122002[12]; // weak
extern char _lzo_copyright[5]; // weak
extern char file[]; // idb
extern char aMs_singleton[14]; // weak
extern char aBattlearena_cp[16]; // weak
extern char aBattle_arena[13]; // weak
extern char aSI_[27]; // weak
extern _UNKNOWN unk_8337C3F; // weak
extern char a____BoostBoost[]; // idb
extern char a____BoostBoo_0[]; // idb
extern char a____BoostBoo_1[]; // idb
extern char aMetin2_map_bat[38]; // weak
extern char aMetin2_map_b_0[38]; // weak
extern char aMetin2_map_b_1[38]; // weak
extern _UNKNOWN unk_8337D94; // weak
extern _UNKNOWN unk_8337DBC; // weak
extern _UNKNOWN unk_8337DE4; // weak
extern _UNKNOWN unk_8337E0C; // weak
extern _UNKNOWN unk_8337E30; // weak
extern _UNKNOWN unk_8337E54; // weak
extern _UNKNOWN unk_8337E78; // weak
extern _UNKNOWN unk_8337E98; // weak
extern _UNKNOWN unk_8337EBC; // weak
extern _UNKNOWN unk_8337EE8; // weak
extern _UNKNOWN unk_8337F14; // weak
extern char CBattleArena__SpawnLastBoss_void___position[24]; // weak
extern char singleton_CHARACTER_MANAGER___instance_void_____func__[]; // idb
extern char CBattleArena__SpawnRandomStone_void___region_info[48]; // weak
extern char CBattleArena__SpawnRandomStone_void___vnum[28]; // weak
extern char boost__unordered_detail__hash_node_constructor_std__allocator_std__pair_unsigned_int__const_event_info_____boost__unordered_detail__ungrouped___construct_preamble_void_____func__[]; // idb
extern char boost__unordered_detail__hash_table_boost__unordered_detail__map_unsigned_int_boost__hash_unsigned_int__std__equal_to_unsigned_int__std__allocator_std__pair_unsigned_int__const_event_info________min_buckets_for_size_unsigned_int_____func__const[]; // idb
extern char ZZN5boost16unordered_detail27allocator_array_constructorISaINS0_11hash_bucketISaISt4pairIKjP10event_infoEEEEEE9constructIS9_EEvRKT_jE8__func__[]; // idb
extern char boost__unordered_detail__hash_node_constructor_std__allocator_std__pair_unsigned_int__const_event_info_____boost__unordered_detail__ungrouped___value_void_____func__const[]; // idb
extern char singleton_quest__CQuestManager___instance_void_____func__[]; // idb
extern char nBATTLE_ARENA_MAP[16]; // weak
extern char singleton_SECTREE_MANAGER___instance_void_____func__[]; // idb
extern char singleton_CBattleArena___instance_void_____func__[]; // idb
extern char singleton_CBattleArena____singleton______func__[]; // idb
extern char singleton_CBattleArena___singleton_void_____func__[]; // idb
extern char boost__unordered_detail__prime_list_template_unsigned_int___value[160]; // weak
extern char _vtable_for_CBattleArena[16]; // weak
extern char aState_h[]; // idb
extern char CStateTemplate_CFSM___ExecuteEndState_void_____func__[]; // idb
extern char CStateTemplate_CFSM___ExecuteState_void_____func__[]; // idb
extern char CStateTemplate_CFSM___ExecuteBeginState_void_____func__[]; // idb
extern char CStateTemplate_CFSM___Set_CFSM__void__CFSM_____void__void__CFSM_____void__void__CFSM_____void______func__[]; // idb
extern char modes[3]; // idb
extern char filename[]; // idb
extern char name[]; // idb

si chestia continua tot asa...

| ReDMaN12 explică (pentru CM7YRE):

Auzi dar exista anumite antivirusuri care detecteaza virusi la clientul de metin2 si de fapt nu are?

| ReDMaN12 explică (pentru CM7YRE):

Dar ce-ai scris sus ce inseamna?

| Legendarul90 a răspuns (pentru CM7YRE):

Poate gasi aici clienturi de mt2 curate. http://www.oldcs.ro/forum/client-uri-metin2-f23.html

| Kampion a răspuns:

Nu prea exista cliente cu virusi. Dar Snuk Client v1.0 imi misuna a virus. Adica da erori ciudate cu semnul intrebari. Vezi sa nu iei extractoare. Mie mi-a facut muci calculatorul.

| ReDMaN12 explică:

Http://metin2place.ro/client-by-ghostkil00er-2013-pe-mc/
e bun clientul asta sau are virusi...
Apropo tu ce antivirus ai?