| KodrutZ a întrebat:

Foloseste cineva de aici proXPN VPN? Daca da, tare as fi curios daca merita sa arunc 40 de dolari pe o subscriptie lifetime.

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Al doilea este în top 5 pe noiembrie după cum am citit pe multe site-uri.
De primul am văzut tutoriale, și a avut și un amic de-al meu cont la VPN Tunnel, spunea că rentează că este foarte bun șie mulțumit. http://www.top10bestvpn.com/? kw=best%20vpn%20service&c=95188933211&t=search&p=&m=e&adpos=1t1&dev=c&devmod=&mobval=0&network=g&campaignid=196833371&adgroupid=17414313371&targetid=kwd-3419094581&interest=&physical=1011795&feedid=&ts=&a=1031&gclid=CNzG8Onzt8gCFQw6GwodLkAGoQ
https://www.bestvpn.com/blog/28721/5-best-vpn-services-october-2015-update/

Eu nu am folosit ProxPN VPN să zic sincer, dar sunt destule review-uri pe net
https://www.google.ro/? gws_rd=ssl#q=proXPN+VPN+review
Întrebarea ta de mai sus care solicită informații legate de acel serviciu de VPN de la alții, înseamnă practic că dorești un părere de la cineva, dar eu necunoscând pe nimeni ți-am dat mai sus revew-uri, păreri (recenzii ale celor care au folosit acest serviciu).
Decizia și alegerea îți aparține! succes!

7 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Ar fi bine să te orientezi către alte servicii de VPN. Spre exemplu VPNTunnel cică ar fi ideal, viteze foarte mari, seriozitate. Este o firmă suedeză https://vpntunnel.com Sau https://www.expressvpn.com/? a_aid=zpeti&data1=top102.
Cele de sus sunt foarte bune, vei avea ip-uri diferite din alte țări și viteze mari ca viteza ta actuală de internet.

| KodrutZ explică (pentru Anonimuserr):

Daca dai si un argument serios in favoarea celor doua, poate o sa le iau in consideratie. Pina una-alta, raspunsul tau e fix de genul "ia Intel ca fac procesoare bune care au chiar si HT".

| KodrutZ explică (pentru Anonimuserr):

Cu Gogu' stiu si eu sa caut review-uri, dar as fi vrut sa aflu daca era posibil de la un roman din Romania cum se misca asta. Asa poate sa fie un serviciu de genul care se misca minunat in state si de la noi merge ca vai de el. Faza e ca majoritatea alternativelor cotate bine sint cu taxa lunara/anuala intr-un cuantum semnificativ. Acuma am ocazia sa iau ProXPN VPN cu 40 de dolari pe viata, mai putin decit multe alte servicii similare te taxeaza anual. Ideea e ca pot sa traiesc si fara, dar daca tot pot elimia dracii pe care mi-i produc fazele gen "this video is not available in your country", de ce nu?

| Anonimuserr a răspuns (pentru KodrutZ):

Românii sunt campioni, avem viteze la internet foarte bune peste USA și multe state din Europa. Pare a fi bun ProXPN asta dacă dai 40 de dolari doar. Da normal că se percepe taxă lunară sau anuală e normal trebuie și ei să își mențină serviciile + costuriel de mentenanță dar merită oricum să ai o conexiune VPN plătită. În general Hulu și alte site-uri americane au această restricție pentru că este doar pentru cetățenii americani. Bine pentru asta poți folosi și proxyuri addon-uri din Mozilla Firefox.
Să revin la 40 de dolari aia, dăiodată și gata știi că îl ai pe viață, nu e așa mult, nu e așa mare pierdere dacă zici că vei avea permanent.

| KodrutZ explică (pentru Anonimuserr):

Pina la urma am mers pe VPN Unlimited, la acelasi pret (bine, pretul intreg pe viata era 500 de dolari si la asta). Asta la recomandarea unui prieten care il foloseste de vreun an si i-a fost recomandat de unul dintre omuletii-cheie de la RDS care se ocupa de servere/routere ce echipamente mai au ei in Bucuresti si nu numai. https://www.vpnunlimitedapp.com/

| Anonimuserr a răspuns (pentru KodrutZ):

Ar merita 500 de dolari și să ai mereu VPN Unlimited? Merită să plătești 2000 RON.
Eu zic că merită și nu mai plătești lunar sau anual nimic. Dai odată și gata.

| KodrutZ explică (pentru Anonimuserr):

Depinde pentru ce il vrei. La 39 cit am dat e ok, dar 500 parca nu as arunca pe asa ceva.

| Anonimuserr a răspuns (pentru KodrutZ):

Al doilea este în top 5 pe noiembrie după cum am citit pe multe site-uri.
De primul am văzut tutoriale, și a avut și un amic de-al meu cont la VPN Tunnel, spunea că rentează că este foarte bun șie mulțumit. http://www.top10bestvpn.com/? kw=best%20vpn%20service&c=95188933211&t=search&p=&m=e&adpos=1t1&dev=c&devmod=&mobval=0&network=g&campaignid=196833371&adgroupid=17414313371&targetid=kwd-3419094581&interest=&physical=1011795&feedid=&ts=&a=1031&gclid=CNzG8Onzt8gCFQw6GwodLkAGoQ
https://www.bestvpn.com/blog/28721/5-best-vpn-services-october-2015-update/

Eu nu am folosit ProxPN VPN să zic sincer, dar sunt destule review-uri pe net
https://www.google.ro/? gws_rd=ssl#q=proXPN+VPN+review
Întrebarea ta de mai sus care solicită informații legate de acel serviciu de VPN de la alții, înseamnă practic că dorești un părere de la cineva, dar eu necunoscând pe nimeni ți-am dat mai sus revew-uri, păreri (recenzii ale celor care au folosit acest serviciu).
Decizia și alegerea îți aparține! succes!